Kierunek: innowacje

ORLEN poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań, które usprawniają obsługę na stacjach paliw i służą wygodzie klientów.

Wsparciem dla tych działań jest rządowa inicjatywa „GovTech Polska – Aktywuj pomysły!”. Program ten napędza innowacje w sektorze publicznym oraz pozwala szybciej i efektywniej tworzyć e-usługi najwyższej jakości. To most łączący spółki Skarbu Państwa z małymi i ze średnimi przedsiębiorstwami w sektorze IT.

Ciekawą innowacją i to w skali europejskiej jest uruchomiona przed rokiem stacja drive-through w Michałowicach, na trasie Łódź-Wrocław. Można tam zatankować, zamówić produkty gastronomiczne i zapłacić za wszystkie usługi bez konieczności wysiadania z samochodu. Klienci mogą też skorzystać z kiosku samoobsługowego wewnątrz stacji.

W ubiegłym roku została udostępniona nowa funkcjonalność w aplikacji ORLEN Mobile, dzięki której kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, skanując kod QR. System został wdrożony również na stacjach Benzina w Czechach.

Nowa wersja aplikacji ORLEN Mobile, dostępna na systemy IOS i Android, umożliwia dokonanie płatności poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na dystrybutorze.

Koncern rozwija także dostępność swojego unikalnego programu dla inwestorów indywidualnych ORLEN W PORTFELU, którego partnerem jest Dom Maklerski mBanku.