Kia Motors 3 mln aut z 7-letnią gwarancją

Po raz pierwszy, od 2006 roku, 7-letnią gwarancją na układ przeniesienia napędu była objęta Kia cee’d pierwszej generacji. Cztery lata później tak długa gwarancja obejmowała już cały samochód.

Szacuje się, że w trakcie obowiązywania gwarancji właściciele samochodów marki Kia przejechali łącznie 158 miliardów kilometrów. 7-letnią gwarancją lub na 150.000 km jest objęta każda nowa Kia sprzedawana w Europie

Kia Motors Europe osiągnęła wyjątkowy rezultat w sprzedaży samochodów z jedyną na rynku aż 7-letnią gwarancją – do klientów w Europie trafiły już trzy miliony samochodów, które najlepiej świadczą o wysokiej jakości i niezawodności aut marki Kia.

Po raz pierwszy Kia zaoferowała 7-letnią gwarancję na układ napędowy wraz z wprowadzeniem do sprzedaży cee’da pierwszej generacji pod koniec 2006 r. Kompleksowa gwarancja na 7 lat, która obejmuje cały samochód, pojawiła się w 2010 r. Od tego czasu jedyna na rynku tak długa ochrona gwarancyjna dotyczy wszystkich modeli marki Kia i jest oferowana jako standard w każdym nowym samochodzie Kia Motors sprzedawanym w Europie. Szacuje się, że europejscy klienci przejechali ponad 158 miliardów kilometrów autami marki Kia, które były na gwarancji*. Odpowiada to ponad 4 milionom przejazdów wokół równika dookoła kuli ziemskiej.

Kompleksowa gwarancja marki Kia obejmuje wady materiałowe i wykonawcze przez 7 lat lub do pokonania 150.000 kilometrów. Wciąż jest to najdłuższa gwarancja oferowana przez jakiegokolwiek producenta aut w Europie, która zapewnia klientom bezstresową eksploatację i potwierdza wysoki standard jakości samochodów marki Kia. Gwarancja w pełni przechodzi na kolejnych właścicieli.

Emilio Herrera, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe, powiedział – „Nasza siedmioletnia gwarancja wyraża zaufanie, którego jesteśmy pewni w odniesieniu do naszych samochodów i daje pewność klientom w Europie, że kupują samochód wysokiej jakości. Marka Kia stała się synonimem jakości i niezawodności, a gwarancja jest jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy ludzie myślą o samochodach marki Kia. W tym roku planujemy sprzedać w Europie ponad 500.000 samochodów i wielu klientów zwróci uwagę na fakt, że ich auto standardowo pozostanie objęte gwarancją fabryczną aż do 2025 roku”.

Kia pracuje nad kompleksową gwarancją i jakością swoich modeli, poprzez wyczerpujące testy wytrzymałościowe i zachowanie wysokich standardów produkcji w wypadku każdego modelu. Samochody przedprodukcyjne pokonują miliony kilometrów w ramach testów przed produkcją i są testowane w ekstremalnych warunkach pogodowych i na wszystkich rodzajach nawierzchni – na Bliskim Wschodzie, w Europie, w Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

Monika Krzesak