Jan-Maarten de Vries i Michiel Wesseling powołani przez Bridgestone do kierowania Bridgestone Mobility Solutions

Bridgestone powołał Jan-Maartena de Vries i Michiela Wesselinga na stanowiska CEO i COO w jednostce biznesowej Bridgestone Mobility Solutions (BMS). Thomas Schmidt, współzałożyciel Webfleet, odchodzi z firmy Bridgestone, jednak do końca tego roku będzie pełnił dotychczasowe funkcje dyrektora generalnego i zarządzającego jednostką biznesową BMS.

Schmidt z sukcesem kierował Webfleet Solutions – wcześniej TomTom Telematics – która, pod jego kierownictwem, została wiodącą firmą telematyczną w Europie. Na początku 2019 roku firma została przejęta przez Bridgestone, co stanowi kamień milowy na drodze do osiągnięcia pozycji lidera w obszarze zrównoważonej mobilności. Schmidt odegrał kluczową rolę zapewniając udaną integrację obu firm oraz stworzenie i prowadzenie jednostki biznesowej BMS, która obecnie odpowiada za rozwój działalności Bridgestone w obszarze cyfrowych rozwiązań mobilnych.

Schmidt opuszcza firmę Bridgestone, aby realizować nowe przedsięwzięcie: dzielić się swoim doświadczeniem i inspiracją z młodymi przedsiębiorcami i firmami rozpoczynającymi działalność. Jego miejsce, jako CEO jednostki biznesowej, obejmie Jan-Maarten de Vries, który dołączył do Bridgestone w lipcu b.r. na stanowisku VP Data Solutions & Innovations, jednej z czterech linii biznesowych w ramach BMS. Przed dołączeniem do firmy Bridgestone, De Vries pracował na stanowiskach kierowniczych w zakresie strategii korporacyjnej i marketingu w firmach WABCO, TomTom i Philips.

De Vriesa wspierać będzie Michiel Wesseling, który zostanie dyrektorem operacyjnym BMS. Jest to nowo utworzone stanowisko, a zakres jego odpowiedzialności obejmuje aspekty związane z bieżącym funkcjonowaniem firmy, w tym wszystkie procesy wsparcia sprzedaży. Wesseling ostatnie 11 lat swojej kariery spędził w Webfleet Solutions, z czego ponad osiem na stanowisku wiceprezesa ds. finansów i operacji.

Powołanie silnego zespołu uzupełniających się liderów, którzy zastąpią na stanowisku Thomasa Schmidta, ma zapewnić firmie niezakłóconą ciągłość biznesową, a także wzmocnienie realizacji obecnej strategii i przyspieszenie wprowadzenia nowych koncepcji. Zmiany te wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku.

Laurent Dartoux, Dyrektor Generalny Bridgestone EMIA, skomentował tę wiadomość następująco: „Thomas wywarł niesamowity wpływ nie tylko na Webfleet Solutions oraz Bridgestone, ale na ogólny rozwój mobilności w trakcie swojej długiej kariery w branży. Jest on prawdziwym pionierem, którego energia, znajomość rynku i doświadczenie są bezkonkurencyjne. Będzie nam go brakowało, ale wiem, że będzie ogromnym wsparciem dla młodych przedsiębiorców. Jan-Maarten i Michiel to dwaj doświadczeni i zmotywowani liderzy, którzy wyznaczają nową erę dla Bridgestone Mobility Solutions w bardzo ważnym dla cyfrowej mobilności czasie. Nasze wewnętrzne źródło talentów po raz kolejny zostało doskonale wykorzystane.”

 

Webfleet Solutions – a Bridgestone company

Webfleet Solutions jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań telematycznych na świecie, zajmujących się zarządzaniem flotą, telematyką pojazdów i usług „connected car”. Platforma WEBFLEET jest wykorzystywana przez firmy każdej wielkości, w celu zwiększenia efektywności użytkowania pojazdów, obniżenia kosztów eksploatacyjnych, bieżącego wsparcia kierowców oraz zwiększenia ogólnej wydajności floty. Webfleet Solutions świadczy usługi m. in. dla branży ubezpieczeniowej, wynajmu i leasingu, importerów samochodów oraz firm, obsługujących zarówno przedsiębiorstwa, jak i konsumentów. Z rozwiązań Webfleet Solutions korzysta ponad 50 tysięcy klientów na całym świecie i obsługuje kierowców w ponad 100 krajach, zapewniając im największą w branży sieć wsparcia i najszerszy zakres dedykowanych aplikacji i narzędzi integrujących. Webfleet Solutions zapewnia klientom najwyższy standard bezpieczeństwa, jakości i dostępności usług certyfikowanych zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2013 (ponowny audyt w listopadzie 2018 r.). Webfleet Solutions jest częścią Bridgestone Europe NV/SA („Bridgestone”), spółki zależnej Bridgestone Corporation, lidera w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań i zrównoważonej mobilności.

Więcej informacji na stronie: webfleet.com. Obserwuj nas na Twitterze: @WebfleetNews. Aby uzyskać więcej informacji na temat Bridgestone w regionie EMIA, odwiedź stronę www.bridgestone-emia.com oraz biuro prasowe Bridgestone.