Inchcape JLR Poland nowym importerem Jaguar Land Rover w Polsce

Jaguar Land Rover (JLR) ogłosił utworzenie spółki joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape plc (Inchcape) oraz założenie Inchcape JLR Poland, nowego importera na rynku motoryzacyjnym. Nowa struktura prowadzi do rozszerzenia zakresu działalności Jaguar Land Rover w Polsce oraz zaoferowania produktów JLR szerszej bazie klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy. Nowo powstała spółka joint venture obejmie swoją działalnością również Finlandię oraz kraje bałtyckie, na terenie których Inchcape już jest obecny jako importer Jaguar Land Rover.

Inchcape JLR Poland będzie nieprzerwanie korzystała z rozległej znajomości rynku firmy Inchcape oraz jej szerokiego doświadczenia w sprzedaży detalicznej samochodów na całym świecie w celu wzmocnienia obecności Jaguar Land Poland na polskim rynku motoryzacyjnym, lepszego zrozumienia potrzeb klientów oraz stworzenia rozwiązań dostosowanych do wymagań polskiego rynku.

Inchcape JLR Poland będzie miała siedzibę w Warszawie, a na jej czele stanie Jacek Górski. Jacek Górski posiada bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej, które zdobył dzięki współpracy z wieloma markami odpowiedzialnymi za sprzedaż, marketing, usługi serwisowe oraz obsługę klienta na poziomie regionalnym w Europie, a także współpracując z wiodącymi przedsiębiorstwami podczas pełnienia funkcji Dyrektora Zarządzającego w Rosji i Finlandii.

Nowo powstała spółka joint venture przyłącza Polskę do formuły wieloletniej współpracy, którą JLR i Inchcape budują od ponad 50 lat, obejmującą takie kraje jak Wielka Brytania, Hongkong, Finlandia, kraje bałtyckie czy Rosja.

Frank Wittemann, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover European Importer Region, skomentował: „Cieszymy się, że możemy rozpocząć nowe przedsięwzięcie z firmą Inchcape, korzystając ze sprawdzonej formuły partnerskiej współpracy w wymiarze globalnym. Ponieważ Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków motoryzacyjnych, postrzegamy to jako znaczącą okazję do dalszej konsolidacji obecności Jaguar Land Rover w tym kraju. Regionalne doświadczenie Inchcape sprawia, że firma ta jest idealnym partnerem do tego wspólnego przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, która dostarczy klientom rozwiązania, które pokochają na całe życie.”

Jacek Górski, Dyrektor Zarządzający Inchcape JLR Poland, powiedział: „Dzisiejsza wiadomość jest niezwykle emocjonująca dla całego zespołu Inchcape. Nasza praktyczna wiedza i bogate doświadczenie w połączeniu z doskonałością i innowacyjnością produktów Jaguar Land Rover posłuży nam do tworzenia atrakcyjnych ofert dla naszych klientów w Polsce. Patrząc w przyszłość, cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z JLR i skorzystać z osiągnięć dwóch kultowych marek.”

O Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover to największy brytyjski producent samochodów, która skupia dwie kultowe brytyjskie marki samochodowe. Land Rover to wiodący na świecie producent luksusowych pojazdów z napędem na cztery koła. Jaguar to jedna z czołowych globalnych marek produktów luksusowych, a także pierwsza marka oferująca w pełni elektryczny SUV klasy premium, Jaguar I-PACE.

W Jaguar Land Rover kierujemy się chęcią tworzenia wiodących w swojej klasie produktów, które zapewniają klientom wspaniałe wrażenia. Nasze produkty cieszą się popularnością na całym świecie, w 2019 roku sprzedaliśmy 557706 pojazdów w 127 krajach.

Zatrudniamy około 40 000 osób na całym świecie, a ponad 250 000 wspieramy za pośrednictwem naszej sieci sprzedawców, dostawców oraz lokalnych firm. W istocie jesteśmy firmą brytyjską, posiadamy dwa główne zakłady projektowe i inżynieryjne, trzy zakłady produkujące pojazdy, Centrum Produkcji Silników oraz Centrum Montażu Akumulatorów, które zostanie wkrótce otwarte. Posiadamy fabryki pojazdów w Chinach, Brazylii, Indiach, Austrii i Słowacji. Trzy z naszych siedmiu centrów technologicznych znajduje się w Wielkiej Brytanii – w Manchesterze, Warwick (NAIC) i Londynie – a kolejne w Shannon w Irlandii, Portland w USA, Budapeszcie na Węgrzech i w Changshu w Chinach.

Posiadamy stale rosnące portfolio zelektryfikowanych produktów w całej gamie modeli, obejmującej pojazdy w pełni elektryczne, hybrydowe typu plug-in i mild-hybrid. Oferujemy także samochody z najnowocześniejszymi silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi, nieustannie dbając o szeroki wybór oferty.

Jesteśmy przekonani, że nasza kompleksowa strategia, niezawodny sposób dystrybucji wiodących na rynku pojazdów oraz innowacyjne podejście do technologii i mobilności sprawią, że będziemy mogli dalej realizować wizję Destination Zero, czyli misję kształtowania przyszłej mobilności bez emisji, wypadków i korków.

O Inchcape

Inchcape plc to międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą detaliczną luksusowych samochodów oraz usługami serwisowymi z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania. Zatrudniając ponad 16 000 pracowników na całym świecie oraz współpracując z ponad 30 partnerami. Inchcape jest obecny na 34 rynkach krajowych i działa jako kluczowy partner strategiczny największych światowych marek samochodów premium i luksusowych. Zapewnia efektywną, dobrze finansowaną oraz zorientowaną na klienta drogę na rynek dla pojazdów oraz części samochodowych. Wykorzystuje wszystkie ogniwa pofabrycznego łańcucha wartości w branży motoryzacyjnej wspierając swoich Zaufanych Partnerów oraz zapewniając wysoce efektywny, zorientowany na klienta sposób dotarcia na rynek oraz gwarantując wspólne korzyści na każdym etapie.

W grudniu 2020 Jaguar Land Rover (JLR) ogłosił utworzenie spółki joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape. W wyniku współpracy powstała spółka Inchcape JLR Poland, która jest wyłącznym dystrybutorem samochodów prestiżowych marek Jaguar i Land Rover w kraju.  Dzięki nawiązaniu współpracy możliwe będzie rozszerzenie działalności marek na polskim rynku oraz przybliżenie ich szerokiemu gronu klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy.