Jaguar I-Pace zdobywa tytuł Car Of The Year

Tegoroczny zwycięzca Car Of The Year – Jaguar I-Pace walczył o tytuł z Alpine A 110 i KIA Ceed. Walka o miano najlepszego samochodu w Europie  była bardzo zażarta i trwała do samego końca. Pierwszy raz w historii tytułu dwa auta dostały tę samą ilość punktów, a o ostatecznym wyniku zadecydowały głosy indywidualne w stosunku 18:16 na korzyść Jaguara. Warto nadmienić, że Jaguar otrzymał tę nagrodę pierwszy raz w swojej historii.

„Jesteśmy niezmiernie dumni, iż nasz pierwszy elektryczny model jest zarazem pierwszym Jaguarem, który wygrał plebiscyt Car of the Year. I-PACE został zaprojektowany i opracowany w Wielkiej Brytanii, to najbardziej zaawansowany technologicznie pojazd z napędem elektrycznym. To prawdziwy „game-changer”. Zwycięstwo w plebiscycie Car of the Year to prawdziwy zaszczyt i uznanie produktu stworzonego przez światowej klasy zespół. ” – powiedział  Prof. Dr. Ralf Speth, CEO Jaguar Land Rover

Do finałowej rozgrywki weszło siedmiu kandydatów z listy nominowanych do nagrody Car of the Year 2019 po pierwszym głosowaniu 60 członków Jury z 23 krajów. W ostatecznym głosowaniu każdy juror rozdzielił 25 punktów spośród co najmniej pięciu kandydatów i określił swoje kryteria głosowania.

Jaguar I-Pace swoją polską premierę miał podczas targów EkoFlota 2018.

Wyniki konkursu Car Of The Year 2019:

1 miejsce: Jaguar I-Pace – 250 pkt.
2 miejsce: Alpine A110 – 250 pkt.
3 miejsce: KIA Ceed – 247 pkt.
4 miejsce: Ford Focus – 235 pkt.
5 miejsce: Citroen C5 Aircross – 210 pkt.
6 miejsce: Peugeot 508 – 192 pkt.
7 miejsce: Mercedes-Benz Klasa A – 116 pkt.