HRE Investments realizuje kolejne inwestycje

Rynek nieruchomości w czasie kryzysu jest jedną z bezpieczniejszych przystani dla inwestorów, ponieważ niezależnie od okoliczności, mieszkania są i będą potrzebne. Warto zatem zastanowić się nad bezpieczną lokatą kapitału.

HRE Investments to niezależny holding inwestycyjny typu private equity działający w sektorze nieruchomości. Zajmuje się inwestowaniem kapitału własnego oraz w imieniu polskich i międzynarodowych inwestorów prywatnych jak i instytucjonalnych. Stawia na wyselekcjonowane aktywa i spółki z sektora nieruchomości oraz sektorów powiązanych, z dominującym udziałem mieszkaniowych projektów deweloperskich.

Wkrótce zakończą się prace przy kolejnym etapie realizacji BDC Development
w Nowym Dworze Mazowieckim. Mowa o Dębowym Parku i etapie D4. Zainteresowanie tym etapem inwestycji było tak duże, że wszystkie mieszkania znalazły już swoich nabywców. Na szczęście etapy D1 oraz H, I, J i K również nie zwalniają, a kolejne mieszkania pozostają jeszcze w zasięgu zainteresowanych. Osiedle Dębowy Park to największa prywatna inwestycja w historii budownictwa mieszkaniowego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Popularności osiedla nie należy się dziwić, w końcu Dębowy Park to nowoczesne osiedle położone w pobliżu licznych terenów zielonych, a do centrum Warszawy dostaniemy się stąd w 35 minut samochodem, natomiast do lotniska w Modlinie zaledwie w 7 minut!

Podobnie sprawa wygląda w podwarszawskim Radzyminie, który oferuje przyszłym mieszkańcom wszystko, co jest potrzebne do wygodnego życia w miejskiej przestrzeni – infrastrukturę miejską, zieleń i doskonałą komunikację z centrum Warszawy. Powstające tu Apartamenty Słowackiego to 112 lokali mieszkalnych i 5 usługowych. Chociaż zakończenie prac planuje się dopiero na jesień przyszłego roku, to już teraz można zarezerwować wybrany lokal. I jak mówi deweloper – lepiej
z tym nie zwlekać, bo zainteresowanie mieszkaniami w tej lokalizacji jest naprawdę spore.

W ścisłym sercu Łodzi powstają Apartamenty Senatorska – kaskadowy budynek harmonijnie wpisuje się w industrialną tkankę miejską. Taki kształt bryły zapewnia apartamentom doskonałe doświetlenie, a to przecież jeden z ważniejszych aspektów oprócz lokalizacji, który decyduje o wyborze miejsca do życia. Budynek spełnia najwyższe standardy oszczędzania energii i dbałości o mieszkańców i środowisko, dzięki temu mieszkania są funkcjonalne i niedrogie w eksploatacji. Pod koniec ubiegłego roku ruszył II etap sprzedaży, w którym na rynek trafi 197 mieszkań i 8 lokali usługowych. Inwestycję realizuje spółka Heritage Real Estate Investment Trust.

Głównym celem postawionym przed HREIT jest wytworzenie optymalnego środowiska koegzystencji firm deweloperskich oraz funduszy inwestycyjnych, pozwalającego na ich stały a zarazem stabilny rozwój.

Za pośrednictwem platformy realizowane są inwestycje w projekty deweloperskie w formule private debt oraz private equity, zapewniające bezpieczną, wysoką stopę zwrotu. Ponadto HREIT dostarcza najwyższej jakości know-how deweloperskie, od wyboru lokalizacji po komercjalizację i wyjście z inwestycji. Każdy projekt traktowany jest ze szczególną uwagą, zarówno na etapie analiz, jak i realizacji.

W ramach podmiotów celowych spółka realizuje również własne projekty z sektora nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

Prace postępują również w Pruszczu Gdańskim, gdzie sukcesywnie pnie się do góry inwestycja Apartamenty Sikorskiego realizowana przez North Star Development. Na całość realizacji składają się trzy czteropiętrowe budynki, z których pierwszy będzie gotowy do zamieszkania z początkiem IV kwartału tego roku.

HRE Investment sukcesywnie realizuje kolejne projekty, w których wykorzystuje dostępne technologie i stawia na prefabrykaty, które przyspieszą inwestycje. W portfolio HRE Investments znajdują się już 2 inwestycje realizowane w oparciu o prefabrykaty. Pierwsza z nich „Formeli17” powstaje w nadmorskiej Rumi, a druga „Apartamenty Barona” w Opolu. W planach są kolejne.

Właśnie ruszyły prace budowlane przy wyjątkowej inwestycji mieszkaniowej klasy premium – Lake House w podwarszawskim Zegrzu. Tuż przy linii brzegowej Jeziora Zegrzyńskiego powstanie kompleks 4-kondygnacyjnych budynków doskonale wkomponowanych w architekturę zieleni. W budynkach A i B znajdzie się łącznie 59 apartamentów oraz podziemny garaż realizujący potrzeby zmotoryzowanych mieszkańców. Inwestor, spółka BDC Development oraz autorzy projektu zadbali m.in. o to, by kształt budynku A naturalnie współgrał z krajobrazem – pięknie wkomponowano go we wzniesienie. Z myślą o przyszłych właścicielach, pasjonatach żeglarstwa i sportów wodnych oraz ich gościach zaprojektowano również marinę, gdzie będzie można przycumować łódź, jacht czy skuter wodny. Taka inwestycja w Polsce to prawdziwa gratka dla koneserów wygodnego życia.

Łącznie od lutego do połowy roku HRE Investments wprowadziło i wprowadzi do oferty i realizacji 1500 nowych mieszkań, a do końca roku kolejne 1800, przekraczając początkowe założenia minimum 3 000 mieszkań w ofercie w 2020 roku. Jednocześnie trwają intensywne prace nad kolejnymi projektami na kilkanaście tysięcy mieszkań w kolejnych latach.