HIPPIE CAVIAR MOTEL – koncepcyjny kamper Renault

Hippie Caviar Motel – samochód koncepcyjny, zbudowany na bazie nowego, elektrycznego Renault Kangoo E-Tech, jest propozycją dla poszukiwaczy przygód i amatorów sportów, którzy nie wymagają od kampera nieograniczonej przestrzeni. W 100% elektryczny napęd został zaprojektowany z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu.Premiera Hippie Caviar Motel odbędzie się 19 września br. podczas targów IAA Transportation w Hanowerze.

Hippie Caviar Hotel, zbudowany na bazie modelu Trafic, został zaprezentowany przez Renault w ubiegłym roku. Zrodził się on z marzeń o ucieczce od codzienności i podziwianiu przyrody w idyllicznym otoczeniu, z zachowaniem wszystkich wygód i usług pięciogwiazdkowego hotelu.

W następstwie przyjętej strategii w lipcu ubiegłego roku do sprzedaży trafiło Nowe Renault Trafic SpaceNomad, które jest pierwszą odpowiednio wyposażoną wersją, dostępną w gamie marki.

Obecnie Renault realizuje drugi etap strategii produktowej w zakresie samochodów rekreacyjnych – Hippie Caviar Motel, zbudowany na bazie nowego, elektrycznego Kangoo L2 E-Tech, jest prawdziwym, wszechstronnym i dynamicznym mobilnym schronieniem dla amatorów przygód oraz sportowców spragnionych przestrzeni i silnych wrażeń. Hippie Caviar Motel, zaprojektowany jako baza wypadowa, pozwala z łatwością przemieszczać się z miejsca na miejsce. Jego zasięg wynosić ma 285 km, a 30 minut ładowania akumulatora trakcyjnego wystarczy, aby odzyskać 170 km zasięgu.

Liczne pomysłowe schowki zapewniają miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Zamontowane w dachu relingi umożliwiają transport nart, pozostawiając przy tym miejsce na dach panoramiczny imponujących rozmiarów, pozwalający – po przekształceniu kanapy w wygodne pojedyncze łóżko – cieszyć się widokiem gwiazd. Showcar Hippie Caviar Motel wpisuje się w strategię marki Renault ograniczania emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia pojazdu, dzięki podłodze i półkom wykonanym z korka i opon pochodzących z recyklingu oraz w 100% elektrycznemu napędowi.

Hippie Caviar Motel zostanie zaprezentowany 19 września br. na targach IAA Transportation w Hanowerze.