Hilton Świnoujście Resort & Spa w Warstwach od Anny Glik

Młoda polska artystka tworząca pod pseudonimem Warstwy, współpracująca m.in. z domem mody Hermès, stworzyła kolekcję grafik, które dopełnią wnętrza nowego, designerskiego hotelu nad Bałtykiem – Hilton Świnoujście Resort & Spa.

Artystyczny projekt Anny Glik – Warstwy to abstrakcyjne kolaże będące interpretacją samego hotelu, jego designu, konceptu i idei, a także unikatowego otoczenia – nadmorskiej, charakterystycznej dla Bałtyku natury: z wydmami, głęboką zielenią oraz najszerszą polską plażą, z którą sąsiaduje obiekt. Inspiracją do grafik było też miasto, nadbałtycki kurort z secesyjną dzielnicą uzdrowiskową i przepiękną, klasyczną architekturą w klimacie retro.

Kolekcja pięciu kolaży to niejako opowieść o Świnoujściu, jego pięć elementów tworzących spójną całość utrzymanych w podobnej tonacji kolorystycznej i klimacie. Miałam zupełną wolność w kreowaniu grafik, mogłam zinterpretować miejsce i przedstawić je we własny sposób, niezobowiązująco i trochę surrealistycznie – opisuje projekt Anna Glik.

Hilton Świnoujście Resort & Spa wprowadza zupełnie nowe doświadczenia i jakość nad polskie wybrzeże. To miejsce dostosowane do różnych osobowości doceniających dobry design. Paleta kolorów, różnorodność materiałów o wyraziście wyczuwalnych fakturach nawiązują do dominujących elementów nadmorskiego krajobrazu. Architekci dopracowali wnętrza materiałami najlepszej jakości, w tym ręcznie obrabianą ceramiką. To hotel dla duszy i ciała – harmonię odnajdziemy w strefach SPA & Wellness, a kulinarne doświadczenia zapewni wyjątkowa oferta restauracyjna.

Ania w swoich pracach łączy grafikę, abstrakcję i nieskończoną kreatywność. Jesteśmy zachwyceni naszą współpracą. Jej kolaże idealnie oddają ideę naszego hotelu, mamy bardzo podobną wrażliwość artystyczną. Projekt powstał w ramach naszego programu Zdrojowa Art – podsumowuje Marcin Góralski, Communication and Content Manager w Zdrojowa Invest & Hotels, inwestora i operatora hotelu Hilton Świnoujście Resort & Spa.

O Zdrojowa Invest & Hotels

To dynamicznie rozwijająca się, rodzinna grupa inwestycyjno-hotelarska wywodząca się z Kołobrzegu i skoncentrowana na kurortach. Obecnie ma otwartych 12 obiektów nad morzem i w górach, w tym Hilton Świnoujście Resort & Spa, Radisson Blu Resort, Świnoujście w kompleksie Baltic Park Molo, największej inwestycji hotelowo-apartamentowej na Wybrzeżu. Wszystkie obiekty hotelowe mają charakter premium i znajdują się w najlepszych lokalizacjach, a wyróżniają się nowoczesną architekturą i stylowymi wnętrzami, wzbogaconymi regionalnymi akcentami. Zdrojowa to pionier i lider condo hoteli w Polsce, jedna z największych sieci hotelowych w kraju oraz największy deweloper dochodowych apartamentów wakacyjnych i hoteli w polskich miejscowościach wypoczynkowych. Zatrudnia ponad 1200-osobową kadrę. Zdrojowa jest również grupą odpowiedzialną społecznie, troszczącą się o rozwój sztuki i środowisko w ramach programów Zdrojowa Art i Zdrojowa Eco Friendly.