HEFRA z Indywidualną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda przyznał Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP najlepszym podmiotom gospodarczym w kraju, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm. Jednym z laureatów nagrody została spółka HEFRA.

W ramach XVI edycji Nagrody Gospodarczej podczas Kongresu 590 Andrzej Duda wręczył statuetki w 5 kategoriach głównych i 2 specjalnych.

W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Prezydent RP wręczył także nagrodę specjalną dla polskiej firmy, która działa na rynku od co najmniej 100 lat. Laureatem Nagrody Specjalnej jest Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A., jedyny w Polsce producent srebrnych i platerowanych sztućców oraz galanterii stołowej, z prawie 200-letnią historią działalności.

– To dla nas ogromny zaszczyt i powód do dumy. HEFRA została doceniona nie tylko przez najwyższe władze państwowe, przez Prezydenta RP, ale poprzez tę Indywidualną Nagrodę Gospodarczą w sposób szczególny możemy być obecni i uświetniać tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze srebra i platery są obecne na polskich stołach od prawie dwustu lat. Mam nadzieję, że poprzez takie docenienie naszych produktów, ich historia będzie się nadal pisać przez kolejne pokolenia – mówi Ewa Bałdyga, Prezes Zarządu Warszawskiej fabryki Platerów HEFRA.

Laureatów w poszczególnych kategoriach, spośród nominowanych przez Kapitułę Nagrody, wskazywał osobiście Prezydent RP.

***
HEFRA – luksusowa marka z polską duszą
HEFRA to producent ekskluzywnych sztućców i galanterii stołowej. Historia przedsiębiorstwa sięga 1824 roku, kiedy to przedsiębiorca Alfons Fraget założył swoją manufakturę. Dzięki wysokiej jakości wyrobów, Fraget stał się cenionym dostawcą wykwintnych sreber i platerów dla elit i arystokracji. Jego głównym konkurentem w branży była fabryka braci Henneberg. W zastawy Frageta wyposażony był m.in. warszawski hotel Bristol, a sztućcami z jego kolekcji spożywali posiłki pasażerowie pierwszego rejsu statku „Batory”, który wypłynął z Gdyni do Nowego Jorku w 1936 roku. W 1965 roku zakłady Fraget i Braci Henneberg połączyły siły przyjmując nazwę Hefra, pochodzącą od nazwisk założycieli. Współcześnie marka kontynuuje wspaniałą tradycję i wytwarza sztućce i galanterię stołową, srebrną i platerowaną najwyższej jakości.
www.hefra.pl