Grzegorz Handzlik dyrektorem sprzedaży samochodów osobowych w Ford Polska

Z dniem 15 września 2022 roku do zespołu Ford Polska dołączył Grzegorz Handzlik, który objął stanowisko dyrektora sprzedaży. W nowej roli będzie odpowiadał między innymi za sprzedaż samochodów osobowych. Do zadań Grzegorza Handzlika będzie należało również umocnienie pozycji samochodów elektrycznych (Ford Model e) na polskim rynku, przez sukcesywne wprowadzanie kolejnych elektrycznych modeli.

Elektryfikacja stanowi bardzo ważną rolę w strategii marki, która ma na celu przyspieszenie rozwoju elektromobilności w Europie, w związku z wizją zakończenia sprzedaży nowych samochodów osobowych i dostawczych zasilanych paliwami kopalnymi do 2035 roku. To wizja zgodna z ustaleniami Komisji Europejskiej dotyczącymi redukcji emisji CO2 pochodzącej z transportu, którą na naszym rynku będzie realizował Grzegorz Handzlik w szeregach Ford Polska.

Grzegorz Handzlik z branżą motoryzacyjną jest związany nieprzerwanie od 1995 roku. Zdobywał doświadczenie w dużych koncernach motoryzacyjnych w Polsce oraz w Europie. Odpowiadał między innymi za rozwój sieci dilerskiej, marketing, prognozowanie popytu na rynku motoryzacyjnym oraz projektowanie i wdrażanie strategii sprzedaży samochodów osobowych.

Jestem podekscytowany dołączeniem do Forda – postępowej marki ze wspaniałą historią. Jestem gotowy by stawić czoła wyzwaniom rynku samochodowego. Benzyna i prąd w moich żyłach mówią mi, że czeka mnie wielka przygoda – powiedział Grzegorz Handzlik.

Grzegorz Handzlik ukończył w 1996 roku studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku ekonomia. Jego pasją są książki historyczne, szczególnie dużo uwagi poświęca literaturze opisującej dokonania wielkich postaci ze świata polityki i biznesu. Ceni także aktywne spędzanie czasu – w wolnych chwilach chętnie biega, a także uprawia kolarstwo długodystansowe.

Bardzo się cieszę na nadchodzące wyzwania. Mam przeczucie, że wspólnie z Grzegorzem marka Ford będzie odnosiła kolejne sukcesy na polskim rynku – powitał nowego dyrektora sprzedaży Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.