Grupa Roca ogłasza zmiany w polskim zarządzie i powołuje nowego Dyrektora Zarządzającego

Po 25 latach kariery w Grupie Roca Pan Jacek Różycki – obecny Dyrektor Zarządzający Roca w Polsce przekaże z dniem 1 stycznia 2024 stery Markowi Słaboniowi.

Marek Słaboń, który aktualnie pełni funkcję Dyrektora Sprzedaży Roca Polska obejmie w konsekwencji stanowisko Dyrektora Zarządzającego spółek Roca Polska, Roca Poolspa oraz Royo Polska (Elita Meble). Marek Słaboń ma za sobą 18 lat kariery na stanowiskach związanych ze sprzedażą i zarządzaniem produktem w Grupie Roca w Polsce, potwierdzonej wieloma sukcesami.

Marcin Dymarski, dotychczasowy Dyrektor Zarządzający Royo Polska (Elita Meble) obejmie stanowisko Dyrektora Handlowego Roca Polska, odpowiadając za integrację sił sprzedaży Roca Polska i Royo Polska w jeden spójny zespół handlowy oraz strategię rynkową w kraju i zagranicą.

Pan Jacek Różycki jako Prezes Zarządu Roca Polska będzie wspierał Marka Słabonia i Marcina Dymarskiego w procesie płynnego przejmowania obowiązków. Równocześnie będzie odpowiedzialny w strukturach Grupy Roca za globalny rozwój współpracy z biznesem DIY jako Global DIY Channel Director.

O Roca

Roca to firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów łazienkowych. Założona została w 1917 roku. Łączy tradycję i wiedzę z pasją do innowacji i poszanowaniem środowiska, aby sprostać wymaganiom klientów i przyczynić się do poprawy dobrobytu społeczeństwa.

Ze zrównoważonym rozwojem jako kluczowym elementem we wszystkich procesach produkcyjnych i zobowiązaniem do zapewnienia lepszej planety przyszłym pokoleniom, Roca wdrożyła tę filozofię w 170 krajach, w których prowadzi działalność, oraz w swoich 84 fabrykach, przekazując ją codziennie do ponad 24 000 pracowników.

Ta rodzinna firma jest liderem rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej i Indiach. Posiada również znaczącą obecność w Chinach i pozostałej części Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w swojej branży.

www.roca.pl