Gracze Fishing Clash dla Ziemi

W tygodniu od 18 do 25 kwietnia, w którym przypada obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi, gracze Fishing Clash – flagowego tytułu Ten Square Games – będą oczyszczać dno wirtualnej Amazonki, zbierając punkty, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na sadzenie drzew.

Społeczność Fishing Clash ma za sobą już jeden udział w globalnym wydarzeniu dla planety. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wody 2021 gracze z całego świata łowili wymarłe gatunki w wirtualnych akwenach, przyczyniając się do oczyszczania oceanów.

– Po sukcesie zeszłorocznej akcji środowiskowej, w wyniku której, dzięki aktywności naszych graczy przekazaliśmy 60 tys. dolarów Healthy Seas, organizacji dbającej o wodny ekosystem, wiedzieliśmy, że w tym roku też musimy wykorzystać eko-świadomość użytkowników Fishing Clash. Stąd, zdecydowaliśmy się zorganizować wirtualne sprzątanie Amazonki w grze, z czego dochód w wysokości do 35 tys. dolarów trafi do Ecosia, dzięki której możliwe jest sadzenie realnych drzew w Amazonii – mówi Olga Ostrowska, ESG Manager w Ten Square Games.

Producent gier, podobnie jak w zeszłym roku, postawił na edukacyjny walor wydarzenia. Dlatego, społeczności Fishing Clash w akcji towarzyszyć będą trzy różne zwierzęta, które wizualizują negatywne zmiany zachodzące w środowisku Amazonii. Gracze dowiedzą się m.in., jak z powodu wylesiania spadła liczebność jaguara i wełniaka, a także zapoznają się z losami wilka grzywiastego, który rozszerza coraz bardziej swoje siedliska w wyniku degradacji terenu otaczającego największą rzekę Ameryki Południowej.

Projekt oczyszczania delty Amazonii jest wstępem Ten Square Games do kampanii Playing for the Planet’s Green Game Jam 2022, będącej jednym z najważniejszych dorocznych wydarzeń rynku twórców gier mobilnych, które pomimo aspektu kreatywnego, jednocześnie buduje świadomość ekologiczną graczy.

– Cieszymy się, że kolejny raz wraz z naszymi graczami możemy włączyć się w tak potrzebne działanie, jakim jest ratowanie zasobów naturalnych planety. Gdy organizatorzy Green Game Jam 2022 dotarli do nas, zorientowaliśmy się, że jesteśmy pierwszą firmą z Polski, która została zaproszona na to wydarzenie. Niezależnie od udziału krajowej konkurencji, z pewnością będziemy godnie reprezentować rodzimy biznes gamingowy w tak szczytnym celu – podsumowuje Olga Ostrowska.

Film promujący obchody Tygodnia Ziemi w Fishing Clash: https://www.youtube.com/watch?v=QN7bQW8ofpU