Nadchodzi nowa usługa komunikacyjna Google’a – nazywa się Chat i ma być konkurencją dla iMessage Apple. Jest to zunifikowana usługa przesyłania wiadomości dla użytkowników Androida, która zastąpi WhatsAppa, iMessage oraz także popularne od wielu lat SMS-y.

Nowa usługa Google’a – czym zastąpi SMS-y?

Rich Communication Services (RCS) – tak nazywa się rozwiązanie, które ma nastąpić po SMS-ach. Ponieważ Chat zostanie zintegrowany z wiadomościami od Google’a, jego użytkownicy nie będą musieli pobierać kolejnej aplikacji na telefony – co powinno ucieszyć osoby, które już teraz mają problem z pomieszczeniem w pamięci posiadanego urządzenia wszystkich pożądanych aplikacji.

Warto przeczytać: Usługi dodane a przychody z usług telekomunikacyjnych

Ma to być nowa usługa Google z kategorii tych, które omijają płatności za wysłany SMS czy MMS. Czyli działać podobnie, jak WhatsApp i iMessage. Novum polega na tym, że w porównaniu do komunikatora od Apple system nie będzie szyfrował danych. Powód: Google stawia na otwartość.

Gigant już teraz przedstawił nowe rozwiązanie producentom smartfonów, aby Chat mógł być wdrożony do nowych modeli telefonów dotykowych.