FM Logistic po raz szósty zdobywa certyfikację IFS z najwyższą notą

Magazyn należący do FM Logistic obsługujący pod brandem FM Fresh klienta z sektora FMCG we Mszczonowie (woj. mazowieckie) po raz kolejny uzyskał 100% w audycie International Featured Standards. Tym samym operator logistyczny odnowił certyfikat IFS Logistics, co oznacza spełnianie najwyższych możliwych standardów jakości i bezpieczeństwa łańcucha dostaw dla chłodzonych świeżych artykułów spożywczych w zakresie transportu, składowania i kompletacji.

IFS Logistics to międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności dla przedsiębiorstw świadczących usługi logistyczne opracowany przez Federację Niemieckich Detalistów (HDE) oraz Francuską Federację Handlu i Dystrybucji (FCD). To narzędzie wypełniające lukę jakościową pomiędzy producentami produktów spożywczych a detalicznymi sprzedawcami. Audyt IFS to przegląd procesów w firmie i weryfikacja ich zgodności z normą obejmujący sześć obszarów:

  • Odpowiedzialność wyższego kierownictwa
  • System zarządzania jakością i bezpieczeństwem produktu
  • Zarządzanie zasobami
  • Realizacja usług
  • Pomiary, analizy, doskonalenie
  • Ochrona produktu i kontrole zewnętrzne.

Magazyn we Mszczonowie to powierzchnia ponad 10 tysięcy m2 na której prowadzimy operacje towarów schłodzonych w tym warzyw i owoców, a także mięs oraz ryb, które przechowywane są w temperaturze kontrolowanej w kilku strefach od 0 do 10ºC. Dziennie przyjeżdża tu też ponad 100 ciężarówek od 345 dostawców, a kompletowanych jest około 1300 palet. Transport realizowany jest przez 70 dwukomorowych naczep o monitorowanej temperaturze w pełnym zakresie temperatur od -18 do 25 ºC. – mówi Mariusz Jóźwik, Regional Director FM Logistic CE, zarządzający obiektem, oraz dodaje – Oznacza to bardzo wyjątkową dbałość o przechowywanie i transport produktów spożywczych, które powierzają nam producenci. Otrzymany certyfikat potwierdza naszą wieloletnią doskonałość operacyjną i najlepszej jakości usługi.

Certyfikację IFS posiadają też dwa inne obiekty magazynowe FM Logistic: w Tomaszowie Mazowieckim oraz drugi magazyn we Mszczonowie. Ponadto w roku 2021 operator odnowił dla swoich jednostek następujące certyfikaty jakościowe:

ISO 9001:2015 System Zarządzania Jakością

ISO 14001:2015 System Zarządzania Środowiskowego

ISO 22000:2018 System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności

Dotyczą one projektowania i realizacji usług magazynowania, co-packingu i transportu w temperaturze otoczenia oraz kontrolowanej.

Mając na uwadze dobro naszych klientów jakość jest naszym priorytetem. Każdy z naszych magazynów jest certyfikowany indywidualnie zgodnie z charakterem świadczonych w nim usług. I tak możemy poszczycić się certyfikatem EKO na świadczenie usług podwykonawczych w zakresie magazynowania oraz transportu certyfikowanych produktów ekologicznych w dwóch lokalizacjach. W ubiegłym roku również Główny Inspektorat Farmaceutyczny przyznał Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej oraz Certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania naszej jednostce FM Health w Błoniu, co było dla nas ogromnym wyróżnieniem– podkreśla Wiesław Szydłowski, QHSE Director FM Logistic CE.