Firma IFS zdobyła tytuł „Challenger” w raporcie Magic Quadrant 2015 firmy Gartner

ManagerOnline

Firma IFS wzmacnia swoją pozycję, przechodząc z ćwiartki „Niche Players” do „Challengers” 

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw informuje, że jako jedyna została wyróżniona tytułem „Challenger” w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner dotyczącym zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa w sektorze energetyki i użyteczności publicznej*. Firma IFS otrzymała ten tytuł ze względu na znaczny wzrost jej znaczenia w sektorze energetyki i użyteczności publicznej, w tym w branży energetyki wytwórczej oraz sektorze ropy i gazu.

„Cieszymy się, że w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner dotyczącym zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa w sektorze energetyki i użyteczności publicznej jako jedyni otrzymaliśmy tytuł „Challenger” — powiedział Colin Beaney, dyrektor ds. sektora energetyki i użyteczności publicznej. „W ciągu ostatnich lat znacznie zwiększyliśmy nasz udział w tym sektorze, w tym w branży ropy i gazu. Wierzymy, że tytuł „Challenger” jest dowodem tego wzrostu i naszej rosnącej pozycji. Firma IFS ma ponad 30 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań do obsługi cyklu życia majątku dla sektora energetyki i użyteczności publicznej. Współpracujemy z czołowymi firmami z sektora ropy i gazu, co pozwoliło nam na zgromadzenie unikalnej wiedzy w tym zakresie, która stanowi o naszej przewadze nad konkurencją na rynku dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw. Wierzymy również, że uznanie naszej firmy przez firmę Gartner potwierdza skuteczność naszych rozwiązań i usług globalnych, a także stanowi uznanie dla naszych starań w rozwoju sieci naszych partnerów”.

Od momentu założenia firma IFS opracowuje i dostarcza firmom z sektora energetyki i użyteczności publicznej rozwiązania branżowe do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa, inwestycjami i cyklem życia majątku. Dzięki bliskiej współpracy z czołowymi przedsiębiorstwami zajmującymi się wytwarzaniem, przesyłem oraz dystrybucją energii, wykonawcami z branży EPCI (projektowanie, zaopatrzenie, konstrukcja i montaż) oraz z sektora wiertnictwa, firma IFS zapewnia rozwiązania, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania tych branż.

Z systemu IFS Applications™ korzystają czołowe firmy z sektora użyteczności publicznej, takie jak Three Gorges, National Hydroelectric Power Corporation, Brookfield Renewable Power, Hafslund, GECOL, Horizon Utilities, Torresol, Vantaan Energia, a także przedsiębiorstwa z sektora energetyki jądrowej w Szwecji, Republice Południowej Afryki, Finlandii, Argentynie i Chinach. Do klientów firmy IFS w sektorze ropy i gazu należą między innymi firmy: Technip, Seadrill, Maersk Drilling, Maersk Supply Service, Rowan Companies, Odfjell Drilling, Agility Group, Babcock Marine, Heerema Fabrication Group, Archer, Apply Sørco, MIR VALVE, Hertel Group, Rosenberg WorleyParsons, BW Offshore, Semco Maritime, Reinertsen, VARD, PGS, Wellstream, Hamworthy, ShawCore, Icon Engineering, Songa Offshore, Mermaid Marine, Trans-Northern Pipelines Inc., Yinson Berhad i Wood Group Mustang.

Bezpłatny egzemplarz raportu „Magic Quadrant” firmy Gartner jest dostępny na stronie firmy IFS

* Raport „Magic Quadrant for Energy & Utilities Enterprise Asset Management” firmy Gartner, Leif Eriksen i in., wrzesień 2015.