Firma Bridgestone opracowała specjalne opony Potenza Sport dla Ferrari Roma

Firma Bridgestone została wybrana przez Ferrari na dostawcę opon do najnowszego samochodu GT włoskiego producenta, Ferrari Roma. Samochód o mocy 620 KM i z napędem na tylne koła wymagał opon, które będą pasowały do jego osiągów zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Współpraca z firmą Bridgestone zaowocowała opracowaniem przełomowej opony Bridgestone Potenza Sport, która została dostosowana do szczególnych wymagań modelu Ferrari Roma.

Stworzona dla najwyższych osiągów

Opona Bridgestone Potenza Sport została opracowana w celu zoptymalizowania przyczepności bocznej i wzdłużnej oraz zwiększenia wydajności na mokrej nawierzchni i podczas aquaplaningu, dzięki czemu zapewnia najlepsze osiągi w swojej klasie[1]. Chcąc zrealizować tak ambitne cele, firma Bridgestone opracowała specjalną mieszankę opony oraz geometryczny rozkład rowków bieżnika. Dodatkowo inżynierowie Bridgestone zmienili wzór bieżnika tylnych opon, tak aby zapewniały optymalne osiągi zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Doskonały przykład współpracy

Zaprojektowana przez Bridgestone opona Potenza Sport jest już dostępna w samochodzie Ferrari Roma w rozmiarach 245/35ZR20 91Y i 285/35ZR20 (100Y). Opona została opracowana i wyprodukowana w Centrum Technologii i Innowacji Bridgestone EMIA w Rzymie, które jest przeznaczone do produkcji zaawansowanych technologicznie, wysoce wyspecjalizowanych opon. Fabryka wytwarza zazwyczaj prototypowe opony Bridgestone EMIA, ale w ramach projektu Ferrari Roma po raz pierwszy wyprodukowała opony OE, które będą montowane bezpośrednio w modelu Roma, gdy ten wyjedzie na drogi.