FindFunds.pl: sukces kampanii crowdfundingowej Atomic Jelly

W ramach kampanii crowdfundingu udziałowego Atomic Jelly sp. z o.o., zorganizowanej na platformie FindFunds.pl, zebrano rekordowe 2 442 000 zł. To nie tylko najwyższa kwota w historii FindFunds.pl, ale jedna z najwyższych w historii polskiego crowdfundingu udziałowego.

– To bez wątpienia ogromny sukces Atomic Jelly oraz platformy FindFunds.pl. Zebrana kwota, jej wysokość oraz czas w jakim ją pozyskano, pokazuje siłę crowdfundingu udziałowego. Nie mam wątpliwości, że bieżący rok przyniesie w tej materii przełom na polskim rynku kapitałowym. Przypomnę, że w krajach rozwiniętych crowdfunding udziałowy jest uznanym sposobem zarówno pozyskania kapitału, jak i inwestowania – wyjaśnia Adam Osiński, prezes Find Funds sp. z o.o.

Mimo dopiero dwóch lata działalności Atomic Jelly ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy komercyjne. Poznańskie studio wyprodukowało dwa znaczące tytuły: Project Remedium oraz 303 Squadron: Battle of Britain, notując przy tym przychody przekraczające milion złotych. W bieżącym roku studio pracuje nad kolejną grą: Dangerous Paths, której premiera planowana jest na 2020 r. W dalszej przyszłości studio zamierza zająć się produkcją portów istniejących oraz przyszłych gier na popularne platformy konsolowe. Spółka zakłada, że w najbliższej przyszłości zadebiutuje na rynku NewConnect. IPO zaplanowano na połowę 2020 r.

– Obecnie na platformie FindFund.pl trwają dwie kampanie crowdfundingowe, lada dzień wystartuje kolejna. Nasze doświadczenia pokazują rosnące zainteresowanie tą formą inwestowania.  Inwestorzy są coraz bardziej świadomi ogromnych możliwości jakie daje ta forma lokowania kapitału – wiedzą, że oprócz samego inwestowania, współtworzą firmę – mają realny wpływ na jej sukces.  Każdy udziałowiec staje się bowiem ambasadorem marki. Opowiada o firmie znajomym, promuje ją w Intrenecie. Z drugiej strony dostrzegamy większą otwartość spółek, ich założyciele nie tylko odpowiadają na pytania inwestorów, ale i bardzo często korzystają z rad przyszłych udziałowców. Jest to więc sytuacja win-win – konkluduje Adam Osiński.

Opr: DD