Festiwal Filmów Odpowiedzialnych

Już w czwartek 18 października 2018 roku w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Jak wyjaśnia Fundacja CSR Res Severa, organizator wydarzenia, jest to jedyny w Polsce festiwal filmowy związany ze zrównoważonym rozwojem, społeczną odpowiedzialnością biznesu i Globalnymi Celami ONZ (SDGs).

III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to też konkurs najlepszych krótkich filmów z I, II i III sektora, czyli przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i agend państwowych. Nie zabraknie pokazów pozakonkursowych czy spotkań z gośćmi oraz ekspertami. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia wystąpią: Virginie Little, prezeska Fundacji One Planet i współorganizatorka Targów Zero Waste, Małgorzata Szadkowska, dyrektor CIWF Polska, Marcin Tischner z ProVeg Polska i Magdalena Owsiana z Cognifide Polska.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 38 krótkich filmów, z czego do konkursu zakwalifikowało się 25. Dyrektor Kina Bułgarska 19 i juror Festiwalu Rafał Górecki skomentował, że ich poziom jest bardzo wysoki, a nadesłane produkcje poruszają tematy z prawie wszystkich sfer aktywności człowieka.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji na https://evenea.pl/imprezy/film/poznan/iii-festiwal-filmow-odpowiedzialnych-17-celow-203920/?source=directory

III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” odbędzie się 18 października w godzinach 16.00 – 22.00 w Collegium da Vinci, przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Jest organizowany w formule „Zielonego Wydarzenia”, więc organizatorzy zachęcają do przybycia rowerem lub komunikacją miejską.

Organizatorem jest Fundacja CSR Res Severa.

Więcej informacji na temat III Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” można znaleźć można na stronie www.17celow.pl.