Festiwal Biegowy 2023

Festiwal Biegowy w Piwnicznej to dobra zabawa, świetna atmosfera i prawdziwa sportowa rywalizacja. Nic więc dziwnego, że uczestnicy z niecierpliwością wyczekują kolejnej edycji

Frekwencja mówi sama za siebie. W tym roku (8–10 września) w Miasteczku Biegowym pojawiło się aż 12 tys. osób. Jak zawsze działo się bardzo dużo. Nie należy zapominać również o wydarzeniach towarzyszących – Festiwalu Lachów i Górali oraz Festiwalu Smaku. Było to zatem również święto folkloru i dobrej kuchni. Nikt się nie nudził.

Charakterystyczna dla festiwalu jest jego bogata oferta. Dystansów do wyboru jest tak dużo, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Zarówno miłośnicy biegów krótkich, chociażby biegu na 1 km czy mili, jak i tych najdłuższych, a więc biegu 7 Dolin na 61 km czy 100 km, będą bardzo zadowoleni.

Najlepszą rekomendacją uczestnictwa w festiwalu są wypowiedzi zawodników, którzy startują w nim od lat.

Wrażenia są niesamowite. Biegłem w pełnym komforcie, choć nogi trochę odmawiały posłuszeństwa, bo to już mój czwarty bieg na festiwalu. Było jednak bardzo przyjemnie, kibiców na trasie też nie brakowało. Klimat jest znakomity – mówił na mecie Rafał Czarnecki, tegoroczny zwycięzca Koral Maratonu.

– Na festiwalu jest bardzo fajnie. Przyjeżdżamy na niego z całą rodziną. Żona i dziecko mają co robić, ja biegam, więc jest super – uważa Kamil Walczyk, który wygrał aż trzy biegi w tym roku. – Festiwal jest świetny. Organizacja stoi na bardzo wysokim poziomie, wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Nie ma żadnych problemów, więc wrażenia bardzo fajne – twierdzi Aneta Szecówka, która wygrała Półmaraton.

Kolejny, 15. Festiwal Biegowy potrwa od 6 do 8 września 2024 r.. Z racji tego, że będzie to edycja jubileuszowa, niespodzianek i atrakcji z pewnością nie zabraknie.