Europa Środkowa z Przewodnikiem e Podróży Nissana

Nissan rozszerza swój Przewodnik e-Podróży, który ułatwia użytkownikom bardziej przyjazną środowisku podróż do nowych miejsc. Najnowsza edycja przewodnika zabiera podróżnych na niezwykłą wyprawę, której przystanki znajdują się w Austrii, Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

Nissan przetestował nowe trasy w czterech krajach korzystając z modelu ARIYA. Ten w pełni elektryczny samochód okazał się idealnym towarzyszem podróży, dzięki zoptymalizowanemu zużyciu energii i zasięgowi do 533 km. Wygodne i przestronne wnętrze modelu ARIYA daje ogromną przyjemność podróżowania.

Przewodnik e-Podróży Nissana został przygotowany z myślą o podróżujących po całym świecie, aby pomóc im bardziej świadomie cieszyć się wakacjami. W nowatorski sposób łączy informacje na temat kultury, kuchni i przyrody, opisując jednocześnie miejsca, które należy koniecznie zobaczyć wzdłuż malowniczych tras. Gromadząc szeroki wybór opcji gastronomicznych, rekomendacji hotelowych, lokalnych atrakcji, a także punktów ładowania samochodów elektrycznych na trasie; przewodnik stanowi idealne rozwiązanie dla osób planujących wyjazdy, które są prawdziwie przyjazne dla środowiska.

Użytkownicy na całym świecie coraz częściej stawiają na pierwszym miejscu cel podróży i jej wpływ na środowisko. Aż osiem na dziesięć osób (81%1) deklaruje chęć udania się do miejsc, w których mogą zanurzyć się w lokalnej kulturze, podczas gdy sześć na dziesięć osób (62%) twierdzi, że chce w bardziej przemyślany sposób podejść do wyboru miejsca i sposobu podróżowania.2

„Zrównoważony rozwój kieruje naszymi działaniami na rzecz przyspieszenia przejścia ku zelektryfikowanej przyszłości. To dla nas nie tylko zasada, którą się kierujemy, lecz również sposób myślenia” – powiedziała Friederike Kienitz, starsza wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju, spraw korporacyjnych i ładu korporacyjnego Nissana w regionie AMIEO.

„Przewodnik e-Podróży Nissana wpisuje pojazdy elektryczne w styl życia o kluczowym znaczeniu dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Prowadzi samochód, którym jedziesz, ku najlepszym lokalizacjom, restauracjom i doświadczeniom, pomagając zaplanować wyjątkowe, autentycznie zrównoważone wakacje” – dodała.

Po sztokholmskiej premierze pierwszej edycji przewodnika w połowie tego roku, nowe przewodniki zabiorą użytkowników w dalszą podróż przez Austrię, Czechy, Węgry i Słowację, prezentując liczne atrakcje w każdej ze stolic wymienionych krajów. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą również zdecydować się na odkrywanie każdego z tych miast osobno i zaplanować własne wycieczki.

Nissan zabiera kierowców pojazdów elektrycznych na przyjazną środowisku wyprawę – od zrewitalizowanych budynków, przez restauracje zaopatrujące się u lokalnych dostawców, po odpowiedzialne ekologicznie hotele. Można zwiedzić słynną na całym świecie Operę Wiedeńską, podziwiać niezrównany krajobraz Pragi – „miasta setek wież” – odkryć zachwycające skarby budapesztańskiego zamku lub wybrać się na spacer po najstarszym w Europie Środkowej parku miejskim w Bratysławie. Najnowsza edycja Przewodnika e-Podróży Nissana zapewni jeszcze więcej atrakcji.

Podróżni mogą również zaplanować podróż do Sztokholmu, pierwszego miasta w serii cyfrowych przewodników Nissana, do którego w przyszłości dodane zostaną nowe lokalizacje.