Elemental Holding głównym sponsorem srebrnego medalisty Mistrzostw Europy Ironman

Elemental Holding od 1 stycznia 2023 do 31 grudnia 2024 r. będzie pełnił rolę głównego sponsora polskiego triathlonisty, Roberta Wilkowieckiego. Umowa została zawarta na zasadzie wyłączności.

Elemental Holding od lat angażuje się w rozwój sportu zawodowego i amatorskiego w Polsce. Od 2013 r. jest sponsorem tytularnym Elemental Triathlon Olsztyn, a od 2015 r. sponsorem cyklu zawodów triathlonowych, Elemental Tri Series, będącego jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce, gromadzącym zawodników z całego świata. Elemental Holding od wielu lat jest również partnerem Polskiego Związku Triathlonu, którego prezesem od 2016 r. jest Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding.

– Od lat aktywnie angażujemy się w rozwój triathlonu w Polsce. Współpraca z Robertem Wilkowieckim jest naturalnym krokiem w naszych działaniach sponsoringowych. Wspierania jednego z najlepszych zawodników na świecie, który ciągle jest głodny sukcesów jest szansą na mocniejszą popularyzację triathlonu – mówi Paweł Jarski, prezes zarządu Grupy Elemental Holding. – Zaangażowanie i silna motywacja do stałego rozwoju Roberta jest bliska DNA Elemental Holding – dodaje Paweł Jarski.

Robert „Wilku” Wilkowiecki swoją karierę sportową rozpoczynał w pływaniu, gdzie kilkunastokrotnie zdobywał medale na mistrzostwach Polski. W zawodach triathlonowych bierze udział od 2015 roku. Do jego największych osiągnięć należy wicemistrzostwo Europy z 2022 roku w triathlonie na dystansie Ironman (Frankfurt, Niemcy), rekord Polski na dystansie Ironman, a także rekord Polski na dystansie Half Ironman.

Elemental Holding wspierał mnie już w poprzednich latach, także tym bardziej cieszę się, że nasza współpraca rozwija się w tym kierunku. To dla mnie ważny moment kariery. Ten sezon pokazał, że od dużych, międzynarodowych wyników dzieli mnie już tylko jeden, ale bardzo wymagający krok. Dlatego tym bardziej ważne, że mogę współpracować z ludźmi, którzy wiedzą, czego potrzeba, żeby to osiągnąć – – podsumowuje Robert Wilkowiecki. Triathlon jest sportem o bardzo szerokim potencjale i uważam, że potrzeba „kropki nad i”, aby rozpropagować tę dyscyplinę w Polsce. A nic nie ekscytuje kibiców bardziej, niż duże sukcesy rodaków. Cieszę się, że wspólnie będziemy na nie pracować – dodaje Robert Wilkowiecki.

***

Grupa Elemental Holding zajmuje się pozyskiwaniem surowców strategicznych w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. W skład działań przedsiębiorstwa wchodzi m.in. przetwarzanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, katalizatorów, obwodów drukowanych oraz metali nieżelaznych. Grupa jest aktualnie obecna w 15 krajach świata na trzech kontynentach – w Europie, Azji i Ameryce Północnej.