Dr Irena Eris Tasty Stories – opowiedziane smakiem w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Dr Irena Eris Tasty Stories – Opowiedziane smakiem, to unikatowy projekt kulinarny stworzony przez Hotele SPA Dr Irena Eris. Zainspirowany został ludźmi i ich historiami, którzy z pasją tworzą i kreują smaki, bo to dzięki nim smak budzi w nas emocje.

Na Dr Irena Eris Tasty Stories składają się, poznawane podczas cyklicznych spotkań kulinarnych, historie o twórcach jedzenia, opowiedziane przez lokalnych producentów i wybitnych szefów kuchni – o ich umysłach, sercach i życiowych historiach. To oni są głównymi bohaterami opowieści, bowiem oni są pierwszym i ważnym źródłem smaków, które są goszczą na talerzach w restauracjach Hotel SPA Dr Irena Eris.

Weekend 20-22 października w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w Wysokiej Wsi,  jest zaproszeniem do odkrywania smaków regionu warmińsko-mazurskiego. Przewodnikiem po regionie będzie Łukasz Wojtas Szef Kuchni Restauracji Romantyczna. Piątkowe popołudnie (20 X), rozpocznie się od spotkania przy ogniu i grillu w Rybakówce. Goście hotelowi oraz okoliczni mieszkańcy (wstęp wolny), będą mieli okazję do spróbowania słodkowodnych ryb oraz dań z warzyw korzeniowych i kiszonek, a także wysłuchania opowieści ekspertów od kulinariów, w tym szefów kuchni z trzech Hoteli SPA Dr Irena Eris.

Sobotnie śniadanie degustacyjne „Jesienny stół” (21 X) to okazja do wspólnego spotkania gości hotelowych z producentami i degustowania ich specjałów. Na pięknie udekorowanym stole pojawią się różnorodne smakołyki (m.in. sery owcze, szynka dojrzewająca, ryby wędzone czy domowe pieczywo) przywiezione przez bohaterów projektu Dr Irena Eris Tasty Stories.

Wieczorna ekskluzywna Kolacja „Sielanka” (21 X) – będzie podsumowaniem kulinarnej podróży po smakach regionu. Po raz pierwszy w ten wyjątkowy wieczór połączą siły, talenty i wiedzę wszyscy szefowie kuchni trzech Hoteli SPA Dr Irena Eris – Łukasz Wojtas (Restauracja Romantyczna na Wzgórzach Dylewskich, Janusz Myjak (Restauracja Szósty Zmysł w Krynicy-Zdroju) i Przemysław Gryz (p.o. szef kuchni w Restauracji Art Déco w Polanicy-Zdroju). Sięgając do bogactwa lokalnych produktów, przyrządzą popisowe, autorskie dania łączące w sobie regionalne receptury z nowoczesnymi, modnymi oraz tradycyjnymi – wracającymi do łask, technikami kulinarnymi. Smaki poszczególnych dań dopełnią wyborne wina dobrane przez sommeliera z wineonline.pl. Tłem snutych wieczorem opowieści stanie się piec chlebowy, w którym upieką się pachnące bochny chleba specjalnie na ten magiczny wieczór.

Albumem gromadzącym opowieści ludzi tworzących z pasją smaki trafiające na talerze jest strona www.DrIrenaErisTastyStories.com. Dostępne są na niej sylwetki producentów lokalnych oraz wybitnych szefów kuchni uczestniczących w projekcie w formie filmów i wywiadów. Kolorytu dodaje opowieściom bogata galeria zdjęć.

Projekt realizowany jest we współpracy z Gminą Ostróda, jako Partnerem Głównym, lokalnymi producentami oraz partnerami: BMW, Weranda, wineonline.pl, Gastro Magic i Cheman.