Dobrze być w dobrym towarzystwie

  O korzyściach przebywania w dobrym towarzystwie i radości pomagania opowiada założycielka Elite Club Poland – Anna Soful.

  Co ma wspólnego założony przez panią elitarny klub biznesowy z dobroczynnością?

  Anna Soful: Faktycznie, gdy myślimy o zamkniętych klubach dla biznesowych elit, ostatnie co nam przychodzi do głowy to ich dobroczynna strona. Wyobrażamy sobie, że taki klub ma na celu głównie zrzeszać ludzi pragnących łączyć kontakty towarzyskie z biznesem, by biznes rozkwitał i mnożył kapitał. Ale jak świat światem zamożni tego świata to ludzie, którzy mogą bardzo pomóc, jeśli tylko chcą. W naszym klubie skupiamy niezwykłe osobistości świata biznesu i arystokracji. Łączymy ich również z osobowościami świata mody i sztuki. Tak ciekawe towarzystwo to zwykle ludzie bardzo świadomi roli filantropii w świecie i jeśli tylko nadarza się okazja chcą dzielić dobro, by mnożyć szczęście. Wiosną  zorganizowaliśmy dobroczynny bankiet, z którego zebrane fundusze przekazaliśmy na rzecz Fundacji Polsat, by przekazała je na pomoc dzieciom z Ukrainy. Następnie w listopadzie podczas naszej kolejnej Gali połączonej z „BusinessMixer”, którą zorganizowaliśmy w Dubaju przy okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odbyły się pokazy mody wspaniałych i utalentowanych polskich projektantek. Podczas pokazów na naszych mediach społecznościowych promowaliśmy na przykład fundacje Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha i przekazaliśmy na jej rzecz fundusze ze sprzedaży sukni. Na różne potrzeby wymyślamy różne inicjatywy.

  „…dzielić dobro, by mnożyć szczęście” pięknie powiedziane, kto zatem może zostać członkiem Elite Club Poland? Czy są jakieś specjalne wymogi jakie należy spełnić? Horrendalne wpisowe?

  Anna Soful: Nie sprzedajemy kart członkowskich i działamy wyłącznie na zasadzie rekomendacji naszych aktualnych członków. A skupiamy ludzi, którzy są wyjątkowymi i kreatywnymi właścicielami firm, dyplomatami i artystami dobrze znanymi w różnych kręgach towarzyskich. Przyjmując ich do naszego grona, zapewniamy networking tym, których działania wnoszą coś do świata biznesu, ale również kultury. Działamy globalnie, a nie tylko w Polsce, bo mamy doskonałe relacje z podobnymi klubami biznesu na całym świecie. Nasze kontakty mają prowadzić do umożliwienia współpracy członkom takich klubów międzynarodowo, a ponieważ nasi klubowicze są często wizjonerami, łączymy ich z różnymi społecznościami z pasją i dzięki temu powstają niezwykle kreatywne inicjatywy, z których korzyści czerpią tak członkowie klubów, jak i lokalne projekty.

  Jakie macie plany na nowy rok?

  Anna Soful: Już w lutym czeka nas wyjazd do Miami na prestiżowy kongres Polonii „60 milionów”. W marcu powrót do Dubaju na Wielki Bal Monte – Carlo w hotelu Burj/AlArab. To już druga edycja w Emiratach, kontynuacja „Balu Książąt i Księżniczek” organizowanego przez koleżankę Delie Grace de Noble z Monaco. W maju organizujemy  wydarzenie „niespodzianka” dla naszych klubowiczów, które odbędzie się  w Chicago – światowej stolicy Polonii.

  A jak wygląda współpraca między członkami klubu?

  Anna Saful: Co do zasady relacje między nimi są czysto towarzysko-biznesowe. Nie ma tu żadnego z góry ustalonego rygoru,  wszystkim chodzi o pozytywną energię, o to by relacje te były przyjemne i owocne w skutkach. Dlatego też tworzymy ciekawą przestrzeń do dyskusji na naszych balach, galach, koncertach oraz wyjątkowych  wycieczkach.

  Jaką macie wizję na rozwój Elite Club?

  Anna Soful: Jesteśmy konsekwentni w swoich założeniach, celach i wizji. Nieustająco chcemy pomagać członkom naszego klubu w docieraniu do nowych klientów oraz rynków, na których ich usługi czy produkty znajdą uznanie i popyt. Chcemy działać w skali mikro i makro różnych regionów, tak w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Głównym celem naszych działań jest wpływ na wzrost obrotów w firmach naszych członków, dlatego organizujemy spotkania, które pomagają im pozyskać nowe kontakty i kontrakty, wspieramy ich w budowaniu i podtrzymywaniu solidnych relacji biznesowych, które finalnie bardzo często rozwijają się w bardzo ciekawe relacje towarzyskie. W tym doborowym towarzystwie każdy chce mieć swój wkład i tak łączymy przyjemne z pożytecznym. Elite Club promując Polskę na świecie zrzesza również przez to Polonię, co prowadzi do ciekawych debat  i paneli dyskusyjnych globalnie.

  I tym sposobem, zgodnie z motto waszego klubu „dobrze być w dobrym towarzystwie”. Dziękuję za rozmowę.