DOBRY PRACOWNIK TYMCZASOWY? TO MOŻLIWE!

Znalezienie dobrego pracownika to nie lada wyzwanie – często potrzeba na to dużo czasu oraz przeprowadzenia odpowiednich szkoleń. Zatrudnienie go na stałe jest niekiedy ryzykowne  i kosztochłonne. Dlatego wielu pracodawców woli zatrudniać osoby w oparciu o pracę tymczasową, a obowiązki związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi scedować na firmę zewnętrzną, która zajmie się znalezieniem pracowników.

ZALETY WSPÓŁPRACY Z AGENCJĄ PRACY

Współpracując z agencją pracy tymczasowej mamy pewność, iż osoba przysłana z jej rekomendacji będzie odpowiednim pracownikiem na dane stanowisko. Partner nie musi poświęcać już czasu na przeprowadzenie rekrutacji, wybór danej osoby oraz na jej późniejsze wyszkolenie. Tym wszystkim zajmie się agencja. Dodatkowo zostaje on zwolniony z wykonania wielu obowiązków administracyjnych wobec pracownika tymczasowego oraz ogranicza koszty, jakie należałoby ponieść na rekrutację. Uniknie również ryzyka zatrudnienia na stałe nieodpowiedniej osoby, przez co będzie musiał powtórzyć proces rekrutacji od nowa.

Partnerzy hotelowi, z którymi wielokrotnie mieliśmy okazję współpracować, ale również ci nowi zgłaszają się do nas w poszukiwaniu kolejnych pracowników, czy to na recepcję, czy też do obsługi eventów i konferencji. Do tej pory mieliśmy okazję współpracować z 50 partnerami z branży hotelarsko-gastronomicznej, ponieważ długofalowe relacje są dla nas podstawą współpracy. Dla każdego z nich wyszukujemy pracowników indywidualnie, poznając wcześniej ich wymagania, by jak najlepiej dopasować osoby na konkretne stanowisko. Dodatkowo przeprowadzamy odpowiednie szkolenia i kursy, by wybrana osoba mogła jak najszybciej wdrożyć się w nowe obowiązki – mówi Kamila Gutowski, właścicielka agencji pracy tymczasowej Skills Net.

Młode osoby, które dopiero zaczynają karierę zawodową powinny zostać najpierw przeszkolone przez przyszłych pracodawców. Niestety większość firm nie ma na to czasu, szczególnie w sytuacji, gdy pracownik podejmuje pracę na danym stanowisku tylko na określony czas. Dlatego podejmując współpracę z agencją pracy tymczasowej, mamy pewność, iż osoba przez nią przysłana będzie w pełni przygotowana i wyszkolona.

– Dla każdej nowozatrudnionej osoby zapewniamy odpowiednie szkolenie zanim wyślemy ją do pracy na konkretne stanowisko. Dodatkowo już niedługo otwieramy Skills Net Academy, w której będziemy uczyć młodych ludzi, że maja wpływ na swoje życie, a praca może być przyjemnością. Będziemy pracować na postawie, czyli dzięki szkoleniom, młodzi będą wiedzieli czego oczekują pracodawcy. Jak szalenie ważne są uśmiech i postawa otwarta, bez względu na to jaki kierunek obiorą kontynuuje Gutowski.

Podejmując współpracę z agencją pracy tymczasowej oszczędzamy przede wszystkim czas i pieniądze oraz minimalizujemy ryzyko zatrudnienia nieodpowiedniego pracownika. Dodatkowo jest to okazja do sprawdzenia go przed zatrudnieniem na stałe.

Kontakt dla mediów:

Agencja Face it! Magdalena Pytkowska, tel. 507 476 353, e-mail: m.pytkowska@agencjafaceit.pl

Skills Net – agencja pracy tymczasowej specjalizująca się w usługach rekrutacyjnych oraz wynajmie wykwalifikowanego personelu dla partnerów w branży hotelarsko-gastronomicznej. Zapewnia również kompleksową obsługę zaplecza administracyjnego oraz logistycznego. Na rynku funkcjonuje od 2010 roku skutecznie pomagając firmom na całym świecie, oferując fachowe doradztwo, profesjonalną obsługę klienta, zaangażowanie i terminowość.