Dobry Hotel dołącza do programu „Wielkanoc dla Ukrainy” organizowanego przez Polski Holding Hotelowy wspólnie z Caritas

Dla wielu uchodźców z Ukrainy tegoroczna Wielkanoc, która w tym roku w kościołach wschodnich przypada 24-25 kwietnia, będzie pierwszą spędzoną poza rodzinnym domem, często z dala od najbliższych osób – mężów, braci, ojców, dziadków i innych członków rodziny – którzy zostali w kraju, lub pierwszą spędzoną po ich bolesnej stracie. W tym trudnym dla nich czasie polska Grupa Dobry Hotel chce udzielić im wsparcia, zapraszając zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby samotne na uroczyste Śniadanie Wielkanocne z ukraińskimi specjałami i w ukraińskim stylu do hoteli należących do Grupy na terenie całego kraju.

Program „Wielkanoc dla Ukrainy” został przygotowany przez Polski Holding Hotelowy, drugą największą grupą hotelową w kraju zarządzającą 54 obiektami w całym kraju, wraz z największą polską organizacją dobroczynną Caritas. Grupa Dobry Hotel, operator hoteli w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i w Trójmieście oraz w atrakcyjnych lokalizacjach wypoczynkowych w Zakopanem, Mikołajkach i Jastarni, dołączyła do Programu na zaproszenie Gheorghe’a Mariana Cristescu, prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH).

– Tegoroczne Święta Wielkanocne w Polsce będą stały pod znakiem wydarzeń za naszą wschodnią granicą. W ich wyniku do naszego kraju przybyło wielu ukraińskich uchodźców w poszukiwaniu schronienia przed koszmarem wojny. Wiemy, że Święta to czas, który każdy z nas chciałby spędzić we własnym domu i w gronie swoich najbliższych, ale w tym roku dla wielu z nich nie będzie to niestety możliwe – powiedział Leszek Mięczkowski, prezes Grupy Dobry Hotel. – Dlatego przyłączyliśmy się do programu „Wielkanoc dla Ukrainy” przygotowanego przez PHH i Caritas. Podczas Śniadania Wielkanocnego w naszych hotelach dołożymy wszelkich starań, by nasi ukraińscy goście poczuli świąteczną atmosferą w ukraińskim stylu o smaku i zapach ukraińskiej paschy i kulicza.

Zapraszanie gości z Ukrainy na prawosławne Śniadanie Wielkanocne w dn. 24 kwietnia będą koordynowały diecezjalne odziały Caritas.