Debreczyn, drugie co do wielkości miasto na Węgrzech, okazuje się dobrym miejscem na inwestycje na lotnisku. Od czasu, jak dwa lata temu Lufthansa uruchomiła tam swój pierwszy bezpośredni lot, w debreczyńskim airporcie kapitał ulokowały już trzy duże firmy niemieckie. Inwestycyjna passa potrwa, ponieważ niemiecki przewoźnik zapowiedział już, że w tym roku będzie obsługiwać tygodniowo 178 lotów na Węgry i z powrotem.

Inwestycje na lotnisku z potencjałem

Airport w Debreczynie jest mniejszy niż lotnisko w Budapeszcie, ale charakteryzuje się dużym potencjałem i wysoką dynamiką rozwoju. Ze statystyk wynika, że tylko w zeszłym roku liczba pasażerów, którzy skorzystali z usług tego portu lotniczego wzrosła o 12 proc. To niewiele mniej od głównego lotniska na Węgrzech – budapeszteński airport odnotował w tym samym czasie 14-proc. wzrost liczby pasażerów i był to najlepszy, jak dotąd, wzrost w historii tego lotniska.

Warto przeczytać: WizzAir — największe inwestycje w historii

Szacuje się, że debreczyński airport obsłuży w najbliższym czasie 360 tys, podróżnych, co daje podobny stopień wzrostu, jak w 2017 r. i otwiera perspektywy na dalsze inwestycje na lotnisku.