„Dandysi i Dżentelmeni”, czyli sekrety mężczyzn kochających modę

30 września odbyła się premiera książki Agnieszki L. Janas pt. „Dandysi i Dżentelmeni”. To nie tylko leksykon męskiej mody, lecz okraszona anegdotami historia o sztuce życia i mężczyznach z prawdziwą klasą, znanych i do dziś podziwianych. Jak ubierali się mężczyźni w PRL-u, kiedy samo skompletowanie ciekawej garderoby było nie lada wyzwaniem, nie mówiąc już o braku modowych magazynów, programów telewizyjnych czy blogów, z których mogą korzystać współcześni panowie. Co w młodości nosili Zygmunt Chajzer, Wojciech Młynarski czy Karol Strasburger i jak wbrew siermiężnej rzeczywistości udawało im się tworzyć swój własny, niepowtarzalny styl?

Agnieszka_L.Janas_Karol_StrasburgerKażdy z bohaterów książki reprezentuje nie tylko siebie, ale także środowisko, z którego się wywodzi. O modzie, ze znawstwem rzeczy i swadą, opowiadają satyryk i autor tekstów, aktorzy, prezenter, biznesmen, profesor kardiochirurgii, projektant mody, krawiec, radiowiec, filozof i artysta. Agnieszce L. Janas udało się porozmawiać z 80-latkami imponującymi postawą, sukcesami i kondycją: prof. doktorem hab. med. Antonim Janem Dziatkowiakiem, Jerzym Antkowiakiem czy Ryszardem Janasem. Nie zapomniała też o wspaniałych 70-latkach: Wojciechu Młynarskim, Ryszardzie Rembiszewskim, Wojciechu Kruku, Danielu Truszkowskim i wciąż przystojnych i interesujących 60-latkach: Zygmuncie Chajzerze, Kamilu Sipowiczu, Jerzym Turbasie i Karolu Strasburgerze.

Moi rozmówcy opowiadają o tworzeniu własnego stylu oraz o tym, jak za pomocą mody i savoir-vivre’u wyrażali siebie budując swoją karierę zawodową i oryginalny „image”. Pomimo tego, że pochodzą z bardzo różnych środowisk łączy ich poczucie humoru, inteligencja, spełnienie zawodowe i liczne sukcesy, również miłosne, o których z nostalgią opowiadali – śmieje się autorka książki, Agnieszka L. Janas.

Na premierze było kilku bohaterów książki, m.in. Karol Strasburger, Zygmunt Chajzer i Ryszard Rembiszewski. Spotkanie przyciągnęło również popularnych blogerów zajmujących się męską modą: Mateusza Szczepańskiego, Alberta Borowieckiego, Jana Adamskiego, Michała Gronowskiego, Irka Korzeniewskiego, Norberta Hawryluka i Michała Zielińskiego. Na spotkaniu w podwójnej roli wstąpiła także Dorota Wróblewska – jako znawczyni mody, organizatorka pokazów, ale również jako wydawca SOPHISTI BOOKS.

Ta książka jest dla mnie swoistym hołdem dla mody. Ubranie stanowi najbardziej zewnętrzną emanację charakteru, indywidualności, zarówno zalet, jak i wad. To, co nosimy określa nasz gust, styl życia, nastrój, ale mówi też o usposobieniu człowieka. Moda to nie tylko ubiór, ale również system wartości i prezentowanie swojego światopoglądu – mówi Dorota Wróblewska, właścicielka wydawnictwa Sophisti, którego nakładem ukazała się książka „Dandysi i dżentelmeni”. Pozycja dostępna jest już w księgarniach. Partnerami premiery książki były marki Kazar, tołpa, Happy Socks i FORGET-me-NOT.

Dandysi_i_Dżentelmeni-Śniadanie_PrasoweKontakt dla mediów:  

Agencja Face it!, Aleksandra Iwaniuk, tel. 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl