Dachser uroczyście podsumował 10 lat działalności w Polsce

Dachser_jubileusz (1)Dachser, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych, podsumował dekadę działalności w Polsce na uroczystym evencie, jaki odbył się 15 września w oddziale w Koninku pod Poznaniem. Wydarzenie zgromadziło blisko stu przedstawicieli firm współpracujących z operatorem, lokalnych władz oraz mediów, a także kilkudziesięciu pracowników różnych oddziałów Dachser z Polski i zagranicy.

Jubileuszowy event Dachser otworzyła przemowa Wolfganga Reinela, dyrektora zarządzającego działu European Logistics Europy Północnej i Środkowej. W trakcie wystąpienia m.in. podziękował Grzegorzowi Lichocikowi – prezesowi Dachser w Polsce oraz Robertowi Pastrykowi – dyrektorowi generalnemu dywizji Air & Sea Logistics w Polsce za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju Dachser i oddanie, z jakim kierują krajowymi strukturami przedsiębiorstwa.

Podczas wydarzenia Grzegorz Lichocik i Robert Pastryk podsumowali minione 10 lat działalności Dachser w Polsce oraz przedstawili skalę operacji realizowanych na świecie.

Przez 10 lat polski Dachser przewiózł 5 624 504 przesyłki o łącznej wadze 2 297 640 ton, realizując dostawy z i do 118 krajów na całym świecie. Cały czas dynamicznie się rozwijamy i systematycznie wzrasta skala naszych operacji. Jednak wcale nie chcemy być najwięksi, tylko najlepsi. Chcemy rozwijać się w sposób zrównoważony, by móc zapewnić wszystkim naszym klientom najwyższy poziom obsługi. Dlatego też wciąż udoskonalamy nasze usługi i rozbudowujemy sieć połączeń do innych państw. Aktualnie realizujemy transporty poprzez 58 linii importowych i 46 eksportowych, naszym celem jest uruchomienie bezpośrednich połączeń z Polski do wszystkich krajów europejskich – powiedział Grzegorz Lichocik.

Dachser to oczywiście nie tylko Europa, ale również nasza obecność na innych kontynentach. USA, Chiny, Indie, Brazylia, ale też RPA, Tajwan, Korea czy Meksyk – to tylko kilka przykładów. To, co jest najważniejsze dla polskich klientów, to doskonała integracja sieci drogowej z naszymi oddziałami na całym świecie. Właśnie dzięki temu możemy zaoferować najlepsze rozwiązania w zakresie spedycji lotniczej, drobnicy morskiej i przewozów całokontenerowych. Zapewniając oczywiście zawsze najwyższą jakość, z której słyniemy i za którą ceni nas tak liczne grono klientów – dodał Robert Pastryk.

Grzegorz Lichocik i Robert Pastryk podziękowali również pracownikom polskich oddziałów Dachser za ich wkład w dynamiczny rozwój i sukcesy firmy w ostatnich latach,

– Kiedy zaczynaliśmy, w Dachser pracowało 46 osób, w tym roku przekroczymy 400. Sukces, który osiągnęliśmy, zawdzięczamy naszym pracownikom. Bez oddanego i lojalnego zespołu na pewno by nas tu dzisiaj nie było – mówił podczas eventu Grzegorz Lichocik.

Dachser_jubileusz (2)Dla uczestników imprezy jubileuszowej przygotowano także różnorodne atrakcje. Dr Marek Zieliński z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wygłosił wykład o zaufaniu w biznesie. Goście mieli też możliwość uczestnictwa w wycieczkach po terminalu cross-dockingowym oraz magazynie logistyki kontraktowej. W rezultacie, podążając śladami przesyłek, krok po kroku  poznawali szczegóły operacji realizowanych przez Dachser na rzecz klientów oraz obserwowali jakość i precyzję, z jaką przeprowadzane są poszczególne czynności. Dodatkowo, dla jak najlepszego zobrazowania zwiedzającym wszystkich procesów, wszystkie operacje były prezentowane na monitorach, które zostały zamontowane specjalnie na tę okoliczność.

Uczestnicy eventu mieli też okazję posmakować specjałów kuchni narodowych różnych krajów, gdyż przygotowano stoiska kulinarne, reprezentujące przykładowe kierunki dostaw obsługiwane przez operatora – USA, Niemcy, Czechy, państwa skandynawskie, a także Polskę. Przeprowadzono również loterię wizytówkową.

Event jubileuszowy w Koninku pod Poznaniem zorganizowany został jako zwieńczenie obchodów 10-lecia obecności Dachser w Polsce. Pierwszy krajowy oddział międzynarodowego dostawcy usług logistycznych rozpoczął działalność w 2006 roku w Strykowie na bazie przejętej spółki Graveleau.

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 428 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia ponad 26,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 78 mln przesyłek o łącznej wadze 37 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.