Benefity firmowe, dobre wynagrodzenie i wysoka kultura pracy – tego trzeba, aby pracownik czuł się w swojej pracy dobrze. Pensja bowiem to nie wszystko; a i przyznanie podwyżki i puli benefitów pozapłacowych również nie gwarantują, że dobrego pracownika zatrzyma się u siebie.

Benefity firmowe czy poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy?

Pracownicy chcą czuć się potrzebni, chcą, aby liczono się z nimi i szanowano za to, co robią. Jeśli tego nie dostaną w firmie, gdzie obecnie pracują, a zaproponuje im to konkurencja, istnieje duże ryzyko, że odejdą pomimo dobrej płacy. Jak wynika z badania realizowanego w ramach inicjatywy społecznej PracujeBoLubie.pl, zaledwie 37 proc. Polaków jest szczęśliwych w swojej pracy.

Warto przeczytać: Nie startupy, a tradycyjne usługi

Istnieje zatem spore niebezpieczeństwo, że w czasach, kiedy coraz więcej osób decyduje się na samodzielność na rynku pracy i uwolnienie z ograniczeń narzucanych przez wytyczne umowy o pracę, stając się albo przedsiębiorcą, albo freelancerem wybierającym zatrudnienie na umowy cywilno-prawne, brak zaangażowania pracodawcy w zatrzymanie w firmie dobrego i dobrze opłacanego pracownika, który jednak nie czuje się w pracy szczęśliwym, może zakończyć się utratą fachowca. I nie pomogą tu nawet benefity firmowe.