Crossovery Nissana dobrze trzymają wartość

Crossovery marki Nissan: Qashqai oraz Juke są jednymi z najlepiej utrzymujących wartość w swojej klasie – tak wynika z ostatniej prognozy Info-Ekspert, firmy zajmującej się m.in. profesjonalnym prognozowaniem wartości rezydualnej pojazdów. Szacowana wartość odsprzedaży po upływie 3 lat w przypadku samochodów Nissana znacząco przewyższa średnią w obu segmentach rynku.*

Przykładowo, najpopularniejsza wersja Nissana Qashqai czyli N-Connecta z silnikiem o mocy 140 KM oraz manualną skrzynią biegów, po upływie 36 miesięcy i rocznym przebiegu na poziomie 15 tys. km zachowa 67,2% swojej początkowej wartości. Średnia wartość rezydualna dla wszystkich wersji tego modelu jest wyższa o ponad 8,5 pp. od niektórych konkurencyjnych pojazdów i o blisko 3,5 pp. wyższa od średniej dla segmentu kompaktowych crossoverów.

Qashqai w wersji N-Connecta jest najchętniej wybieraną przez klientów odmianą tego modelu. Charakteryzuje się bogatym wyposażeniem, w którego skład wchodzi m.in. system kamer 360 stopni z funkcją wykrywania ruchomych obiektów czy elektrycznie regulowany fotel kierowcy, a także atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym, który podkreślają 18-calowe felgi ze stopów metali lekkich i opcjonalne, dwukolorowe nadwozie. Nowy Nissan Qashqai kontynuuje 14-letnią historię sukcesów rynkowych, zapoczątkowaną przez modele poprzednich generacji, zwiększając jednocześnie standardy jakości i poziom bezpieczeństwa, czego dowodem jest uzyskanie maksymalnej noty 5 gwiazdek według najnowszego protokołu Euro NCAP.

Z kolei wartość rezydualna modelu Juke w wersji Acenta z dwusprzęgłową przekładnią automatyczną, również przy założeniu przebiegu 15 tys. km rocznie przez okres 3 lat, kształtuje się na poziomie 65,5%. Jest to bardzo dobry wynik na tle konkurencji, od której Juke może być średnio wart więcej nawet o blisko 5,5 pp.

Nissan Juke w odmianie Acenta dostępny jest w cenie już od 86 230 zł brutto. Samochód w tej wersji oferuje zarówno dynamiczną stylistykę, uwydatnioną przez 17-calowe felgi Sakura, jak i wiele nowoczesnych technologii, takich jak obsługa Apple CarPlay i Android Auto czy kamera cofania. Ponadto, tak jak w przypadku większego Nissana Qashqai, również i Juke posiada pakiet innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, w których skład wchodzą m.in. system kontroli ruchów nadwozia czy system wspomagający ruszanie pod górę.

„Wysoka wartość rezydualna crossoverów Nissana to uznanie dla jakości naszych samochodów. Cieszymy się, że pozytywne opinie klientów zostały potwierdzone przez profesjonalną, niezależną firmę, jaką jest Info-Ekspert. Zarówno Qashqai, jak i Juke to modele o mocno ugruntowanej renomie w swoim segmencie. Pozostając w sprzedaży nieprzerwanie od kilkunastu lat, nasze crossovery wciąż przyciągają do salonów nowych klientów i zdobywają wiele prestiżowych wyróżnień. Są świetnie wyposażone i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, o czym świadczą m.in. wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP. Jak potwierdza prognoza Info-Ekspert, zakup Nissana to również bardzo dobra decyzja pod względem ekonomicznym. Mamy nadzieję, że nasi klienci, kiedy nadejdzie czas zmiany samochodu, ponownie wybiorą jeden z modeli Nissana, które – w porównaniu z licznymi konkurentami – tak dobrze utrzymują wartość rynkową” – mówi Łukasz Michalski, szef sprzedaży w Nissan Sales CEE.

„Nieustannie rosnąca popularność crossoverów oraz SUV’ów sprawia, że uterenowione modele są poszukiwane na rynku wtórnym i charakteryzują się wysokimi wartościami odsprzedaży. Do atutów Nissana możemy zaliczyć opinię o bezawaryjności japońskich modeli, nowoczesne i oszczędne jednostki napędowe oraz bogate wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkowo, konkurencyjne ceny zakupu, zrównoważona polityka rabatowa i relatywnie niskie koszty eksploatacji sprawiają, że Qashqai i Juke cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów i charakteryzują się jednymi z najwyższych wartości rezydualnych w swoich segmentach” – komentuje Dariusz Wołoszka, kierownik działu wartości rezydualnych Info-Ekspert.

* dane z prognozy INFO-EKSPERT z dnia 22.12.2021 r.