Continental z nową oponą AllSeasonContact 2

Kierowcy coraz chętniej wyposażają swoje samochody w ogumienie całoroczne. Opony wielosezonowe cieszą się także coraz większym uznaniem specjalistów flotowych, którzy upatrują w nich oszczędności w funkcjonowaniu floty. Wraz z AllSeasonContact 2, ewolucją wielokrotnie nagradzanego modelu, Continental wprowadza na rynek swoją najlepszą jak dotąd oponę wielosezonową, oferującą maksymalną przyczepność jazdy w każdych warunkach pogodowych. Podczas procesu projektowania Continental skupił się na wysokiej wydajności, bezpieczeństwie i przyjemności z jazdy.

Continental zwiększył maksymalny możliwy do pokonania przebieg o 15% w porównaniu do poprzedniego modelu, zmniejszając jednocześnie opory toczenia o 6% bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. AllSeasonContact 2 zapewnia jeszcze lepsze prowadzenie na suchych drogach, skróciła się również droga hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Pod względem komfortu jazdy, właściwości na śniegu i aquaplaningu opona AllSeasonContact 2 utrzymuje najwyższe standardy wyznaczone już przez pierwszą generację ogumienia.

Postęp ten został osiągnięty dzięki szeregowi innowacji dotyczących konstrukcji karkasu opony, rzeźby bieżnika oraz jego mieszanki. Zastosowanie nowych materiałów w konstrukcji ogumienia zmniejszyło straty energii, co skutkuje niższym oporem toczenia w porównaniu z poprzednim modelem.

Podczas projektowania bieżnika nowej opony AllSeasonContact 2 zespół Continental zdecydował się na wzór w kształcie litery V z blokami bieżnika przypominającymi literę C. Wzór V-kształtny oferuje wyraźne korzyści podczas jazdy na mokrej nawierzchni, ponieważ tworzy wiele kanałów wodnych prowadzących w kierunku ścian bocznych opony, które ułatwiają odprowadzanie wody ze strefy kontaktu. Liczne bloki w kształcie litery C, znajdujące się w środku wzoru bieżnika przypominającego literę V, wspierają się wzajemnie, zapewniając precyzyjne prowadzenie przez cały okres eksploatacji opony.

Chemicy z firmy Continental opracowali zaś połączenie różnych technologii „Chili” dla mieszanki bieżnika. Nowe plastyfikatory o wysokim efekcie tłumienia zapewniają pewną przyczepność i precyzyjną reakcję układu kierowniczego w zimnych, mroźnych warunkach drogowych. Nowa kompozycja polimerów zapewnia dobrą przyczepność i krótką drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, nawet podczas upalnego lata. Ponadto, nowo opracowana, elastyczna sieć elastomerów dopasowuje się do powierzchni drogi, zmniejszając zużycie opony i zwiększając jej przebieg.

Tworząc nową oponę, Continental miał na uwadze charakterystykę pojazdów ze wszystkimi typami napędu, dlatego model AllSeasonContact 2, ze swoimi wysokimi parametrami wydajności, jest idealnym rozwiązaniem całorocznym zarówno dla pojazdów spalinowych, hybrydowych oraz elektrycznych, takich jak Tesla Model 3, Volkswagen ID.Buzz czy Cupra Born. Opona AllSeasonContact 2 posiada oznaczenie „EV-Compatible” na ścianie bocznej, wskazujące na kompatybilność ogumienia z pojazdami z silnikiem elektrycznym. Ponieważ wszystkie obecne i przyszłe opony Continental spełniają wymagania tego typu samochodów, Continental wprowadził logo „EV-Compatible” dla wszystkich nowo wprowadzanych na rynek europejski opon osobowych marki.

Opracowując nowe produkty, Continental zawsze stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Dlatego w oponie AllSeasonContact 2 poprawiono nie tylko jej parametry istotne dla środowiska, ale także bezpieczeństwa jazdy. Zastępuje ona teraz swoją udaną poprzedniczkę, która w latach 2018-2022 zajęła łącznie 28 miejsc na podium w niezależnych testach opon. W nowej oponie poprawiono osiągi na suchej i mokrej nawierzchni oraz wydłużono maksymalny możliwy do pokonania przebieg. Zgodnie z europejską etykietą oznakowania opon, model AllSeasonContact 2 uzyskuje ocenę „B” w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni, oporów toczenia i hałasu toczenia. Jako opona całoroczna posiada oznaczenie M+S oraz symbol 3PMSF, wymagany przy użytkowaniu zimowym.

„Wzrost popularności opon wielosezonowych świadczy o coraz większym zaufaniu kierowców do tego typu ogumienia. Potwierdza to choćby fakt, że na ogumienie takie coraz częściej decydują się posiadacze większych i mocniejszych samochodów, którzy pokonują dalekie dystanse w trasie. Opona Continental AllSeasonContact 2 została stworzona z myślą o jeszcze wyższym poziomie bezpieczeństwa. Jesteśmy pewni, że ponowi sukces swojej poprzedniczki i będzie stanowić idealny wybór zarówno do jazdy miejskiej, jak i dalszych podróży” – mówi Beniamin Szlęzak, Product Manager w Continental Opony Polska.

Opona AllSeasonContact 2 jest już dostępna do zakupu w 99 rozmiarach w przedziale od 15 do 21 cali. Razem z modelem AllSeasonContact pierwszej generacji pozwala to na pokrycie zapotrzebowania 87% wszystkich pojazdów dostępnych na rynku.

Continental rozwija pionierskie technologie i usługi dla zrównoważonej i połączonej mobilności ludzi i towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna oferuje bezpieczne, wydajne, inteligentne i przystępne cenowo rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. W 2022 roku Continental wygenerował sprzedaż na poziomie 39,4 mld euro i obecnie zatrudnia około 200 000 osób w 57 krajach.

Działalność związana z oponami obejmuje 24 lokalizacje produkcyjne i rozwojowe na całym świecie. Continental jest jednym z wiodących producentów opon, zatrudniającym 57 000 pracowników. W 2022 roku odnotował w tym sektorze sprzedaż na poziomie 14 mld euro. Continental należy do liderów technologicznych w produkcji opon i oferuje szeroką gamę produktów dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i specjalnych, a także jednośladów. Poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój, Continental wnosi istotny wkład w bezpieczną, oszczędną i ekologicznie wydajną mobilność. Portfolio biznesu oponiarskiego obejmuje usługi dla handlu oponami i zastosowań flotowych, a także cyfrowe systemy zarządzania ogumieniem.

Continental Opony Polska oferuje 7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych. Wydłużona gwarancja obejmuje także opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit, Viking.