Cisco uwalnia potencjał Internetu rzeczy dzięki sieci intuicyjnej

BARCELONA, Cisco Live Europe – 29 stycznia 2018 r. – Internet rzeczy (ang. IoT) niesie dla biznesu i gospodarki wiele korzyści, ale tylko wtedy, kiedy firmy wiedzą, jak mogą go właściwie wykorzystywać. Każde przedsiębiorstwo ma specyficzne wymagania związanane z IoT i potrzebuje infrastruktury, która będzie się rozwijać i dostosowywać do prowadzonej działalności. Większość projektów i wdrożeń IoT napotyka na trudności, ponieważ nie mogą się one odpowiednio skalować, dostosowując do potrzeb produkcji, zachowując przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Cisco wprowadza nowe produkty sieciowe IoT, narzędzia programistyczne, sprawdzone przewodniki projektowe i specjalizacje dla partnerów, aby zapewnić klientom skalowalność, elastyczność i bezpieczeństwo środowisk IoT.

Innowacje zaprezentowane przez Cisco obejmują m.in.:

  • Narzędzia dla deweloperów IoT: Program deweloperski Cisco DevNet zawiera nowy zestaw narzędzi deweloperskich, które umożliwiają klientom i partnerom pełniejsze wykorzystanie możliwości, które przynosi sieć brzegowa w obszarze Internetu rzeczy. Partnerzy działający w ekosystemie Cisco mają teraz możliwość wykorzystania spójnego środowiska do budowania i zarządzania aplikacjami na krawędzi sieci. Ponadto mogą zaoferować klientom dodatkową elastyczność, potrzebną do uzyskania lepszych wyników biznesowych. Nowe Centrum Deweloperskie IoT jest wyposażone w materiały dydaktyczne, narzędzia programistyczne i zasoby wspierające, dzięki którym partnerzy mogą już teraz rozpocząć tworzenie rozwiązań i aplikacji.
  • Scenariusze wykorzystania technologii dla firm z sektora użyteczności publicznej,  branży produkcyjnej oraz aktywów zdalnych i mobilnych: Współpracując z partnerami branżowymi, Cisco stworzyło trzy nowe projekty Cisco Validated Designs: projekty dla architektury środowiska IoT, które zostały przetestowane i sprawdzone pod względem wyników biznesowych. Cisco Validated Designs umożliwia klientom i partnerom przyspieszenie procesu, od weryfikacji koncepcji do udanych, skalowalnych wdrożeń.
  • Szkolenia dla partnerów IoT: Partnerzy Cisco mają decydujące znaczenie dla pomyślnej realizacji projektów wdrażania Internetu rzeczy. Cisco tworzy globalny ekosystem partnerów IoT, oferując im szkolenia i programy specjalizacyjne. Certyfikowani partnerzy Cisco IoT zyskują najwyższe znaczenie wśród zespołów sprzedaży i klientów, jako zaufani doradcy we wszystkich projektach wykorzystujących tę technologię. Cisco posiada również bogaty ekosystem partnerów branżowych, ISV (firm tworzących oprogramowanie), konstruktorów maszyn i dostawców usług, którzy realizują projekty Internetu rzeczy dla klientów z branży produkcyjnej, transportowej, energetycznej, detalicznej, sektora publicznego i nie tylko.

„W przypadku Internetu rzeczy, wszystko sprowadza się do wyników biznesowych. Projekty IoT zaczynają się oczywiście od zapewnienia bezpiecznej łączności, jako podstawy każdego wdrożenia. Zapewniając skalę, elastyczność i bezpieczeństwo, sieć staje się solidną podstawą dla naszych klientów, którzy decydują się na implementację Internetu rzeczy” – powiedziała Liz Centoni, starsza wiceprezes i dyrektor generalna IoT w Cisco. „Dodatkowo, dzięki nowemu centrum IoT dla programistów DevNet, dajemy tysiącom partnerów i programistów na całym świecie możliwość budowania rozwiązań na naszej platformie IoT”.

„Ściśle współpracowaliśmy z Cisco nad nowym kompaktowym i energooszczędnym routerem przemysłowym, aby spełnić restrykcyjne normy dotyczące ochrony środowiska i bezpieczeństwa stosowane w sektorze użyteczności publicznej” – powiedział Didier Hinguant, dyrektor ds. telekomunikacji, Enedis. „Obsługujemy i wdrażamy naszą sieć połączoną z tysiącami routerów Cisco za pośrednictwem Field Network Director, bezobsługowego systemu zarządzania z elastyczną, wysoce bezpieczną siecią wykorzystującą protokół IPv6, aby sprostać mogącym wystąpić ograniczeniom skalowalności”.

Rozszerzenie sieci intuicyjnej do IoT

Sieci intuicyjne stanowią fundament zmian w sposobie tworzenia i zarządzania sieciami. Zamiast tradycyjnych, manualnych i przez to czasochłonnych metod zarządzania, nowoczesne sieci określają intencje biznesowe i przekładają je na politykę sieciową. Od kilku lat klienci korzystają z tego nowego sposobu tworzenia sieci, zarówno w kampusie, jak i poszczególnych oddziałach. Teraz IT może pracować ze specjalistami odpowiedzialnymi za działania operacyjne, również zarządzając środowiskami Internetu rzeczy.

Sieć intuicyjna zapewnia trzy główne korzyści dla klientów:

  • Bezpieczeństwo: Cisco wierzy w wielowarstwowe podejście do bezpieczeństwa, w którym jest ono wbudowane w każdą warstwę technologii IoT, od sprzętu sieciowego, po oprogramowanie operacyjne i aplikacje obliczeniowe. Dzięki szerokiemu portfolio produktów z kategorii cybersecurity, Cisco może zapewnić w pełni zintegrowane, kompleksowe systemy bezpieczeństwa.

Dostępność

Switche Cisco Catalyst IE3x00 Rugged Series i Cisco IR1101 Integrated Services Router Rugged są dostępne już teraz, po złożeniu zamówienia.

Dodatkowe zasoby:

Executive blog: Vikas Butaney, wiceprezes ds. zarządzania produktem, IoT w Cisco, Wykorzystanie potencjału sieci intuicyjnej na krawędzie Internetu rzeczy

– Więcej informacji na temat narzędzi dla deweloperów IoT można znaleźć w Centrum Programistów IoT – Więcej informacji na temat Cisco IoT można znaleźć na stronie www.cisco.com/go/IoT

Opr: DD