Central European Energy Forum – Energy CEE Day, w AGH

Czy są na świecie kraje zasilane wyłącznie energią odnawialną? Czy żyją za darmo? Czy kiedyś znikną rachunki za prąd? Jakie są nowe technologie w energetyce? Czy samochody jeszcze trują? Czy Kraków może stać się miastem przyszłości?

Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi 11 i 12 czerwca podczas drugiej edycji Central European Energy Forum – Energy CEE Day, w AGH.

Organizatorzy Energy CEE Day tak jak przed rokiem zaprosili gości z zagranicy m.in. z Niemiec, Ukrainy oraz Węgier. Swoje stoiska, na których będzie można zapoznać się z produktami oraz usługami zaprezentują małopolscy przedsiębiorcy.

Podczas dwóch dni odbędą się panele dyskusyjne oraz wykłady. Prelegenci przedstawią największe problemy oraz sukcesy, z jakimi przychodzi się zmierzyć we współczesnej gospodarce i ochronie środowiska. Goście z zagranicy przedstawią dobre praktyki i problemy, z którymi spotykają się w swoich krajach i społecznościach.

Forum rozpocznie się w poniedziałek 11 czerwca o godzinie 8:00 rejestracją uczestników, natomiast godzinę później oficjalnego otwarcia Forum i powitania zaproszonych gości dokona dr hab. inż. Tomasz Lipecki z Fundacji dla AGH.

12 czerwca rozpoczniemy dzień od panelu „Media i środowisko”, do udziału w którym zapraszamy przedstawicieli mediów.

Central European Energy Forum – Energy CEE Day jest projektem realizowanym przez Fundację dla Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Celem projektu jest zorganizowanie cyklu Konferencji naukowo – biznesowych oraz utworzenie portalu internetowego, które umożliwią promocję innowacyjności i pozwolą na wzmocnienie współpracy miedzy instytucjami nauki i  biznesu. Bo pieniądze coraz bardziej lubią czyste środowisko.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy orazDziekana Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Pana Profesora Wojciecha Suwały.

Więcej informacji na www.energy-forum.eu