Bridgestone weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu z agencją JAXA i firmą Toyota

Firma Bridgestone Corporation 11 kwietnia 2019 r. w Tokio ogłosiła, że wraz z Japońską agencją kosmiczną (JAXA) i firmą Toyota Motor Corporation (Toyota) weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu. Celem ogłoszonej przez JAXA i Toyotę misji jest rozszerzenie działalności człowieka i rozwój w dziedzinie badań kosmosu. Zaangażowanie Bridgestone w misję polegać będzie na prowadzeniu badań nad charakterystyką opon, które mają zostać wykorzystane w załogowych ciśnieniowych łazikach, zapewniając lepszy kontakt łazików z powierzchnią księżyca.

Spółka współpracuje z obiema organizacjami przy badaniach dla kolejnej fazy eksploracji kosmosu przez człowieka, prowadzonych w ramach partnerstwa naukowo-badawczego z JAXA w XXI wieku dla celów badania obszaru kontaktu łazika z powierzchnią księżyca oraz pełni funkcję partnera technicznego przy projekcie łazika Toyoty.

Wiedza i doświadczenie Bridgestone w zakresie obszaru kontaktu opony z podłożem będą pomocne przy badaniu problemów dotyczących mobilności na powierzchni księżyca dzięki opracowaniu elastycznego koła odpowiedniego do wagi łazika, usprawniającego jego przyspieszanie i hamowanie, amortyzację wstrząsów i poprawiającego jego sterowność, co umożliwi łazikowi poruszanie się po powierzchni księżyca na odległości powyżej 10 000 km, co jest warunkiem niezbędnym do ukończenia misji.

Firma Bridgestone jest dumna ze swojego doświadczenia w obszarze rozwiązań dla niestandardowych problemów w zakresie mobilności i pragnie aktywnie uczestniczyć w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu poprzez opracowanie obszaru kontaktu opony z podłożem zapewniającego działanie łazika nawet w trudnych warunkach, jakie panują na powierzchni księżyca.

„Prawdziwym zaszczytem dla nas jest współpraca z JAXA i Toyotą przy realizacji wyzwania, jakim jest eksploracja kosmosu”, powiedział Nizar Trigui, dyrektor ds. technologii w Bridgestone Americas, podczas sesji JAXA na 35 Sympozjum kosmicznym. „Uważamy, że nasze możliwości techniczne umożliwią nam opracowanie opony, która będzie spełniać swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach, jakie panują na powierzchni księżyca i która pozwoli człowiekowi osiągnąć wyższy poziom mobilności. Nasz założyciel, Shojiro Ishibashi, wierzył, że ważny jest udział w postępie i rozwoju społeczeństwa, a Bridgestone wypełnia to przesłanie poprzez Kreatywne pionierstwo (Shinshu-Dokuso), integralną część naszej korporacyjnej filozofii, umożliwiającej firmie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań z myślą o przyszłości. Misja ta to dowód naszego zaangażowania i świadczy o aktywnej postawie Bridgestone na rzecz poprawy mobilności, warunków życia, pracy i odpoczynku ludzi.”