Bridgestone Europe finalizuje przejęcie TomTom Telematics

Bridgestone Europe NV/SA („Bridgestone”), spółka zależna Bridgestone w regionie EMEA, największego na świecie producenta opon i wyrobów z gumy, ogłosiła dzisiaj, że sfinalizowała proces przejęcia TomTom Telematics (”Telematics”), wiodącego dostawcy rozwiązań cyfrowych dla flot w Europie, za kwotę 910 milionów euro.

W ramach ogłoszonego po raz pierwszy 22 stycznia 2019 r. procesu przejęcia ukończono odpowiednie etapy regulacyjne, uzyskano pełną aprobatę akcjonariuszy TomTom, a także poparcie rady pracowników TomTom.

Przejęcie wynika z wcześniejszych działaniach Bridgestone mających na celu wzmocnienie kompetencji firmy w dziedzinie rozwiązań cyfrowych. Telematics jest liderem w europejskiej branży o dwucyfrowej stopie wzrostu. Firma wpisuje się w strategię Bridgestone i dostarcza większe możliwości w zakresie rozwiązań mobilnych, które sprawiają, że operacje flotowe są bardziej efektywne i skuteczne.

Telematics będzie działać w strukturach Bridgestone jako samodzielna jednostka biznesowa, korzystając jednocześnie z silnego kapitału marki, dużej bazy klientów, globalnego zasięgu i sieci detalicznej Bridgestone. Zespół zarządzający Telematics pozostaje niezmieniony. Będzie on korzystał z inwestycji i możliwości Bridgestone w celu przyspieszenia obecnych planów rozwoju w Europie i innych regionach na świecie, w których działa Telematics.

Ambicją spółki jest utrzymanie pozycji niekwestionowanego numeru jeden w Europie i umocnienie pozycji na świecie w obszarze usług zarządzania flotą. Połączenie oferty obu spółek zapewni nowe, rentowne możliwości i przyniesie wartość dodaną dla klientów.

Paolo Ferrari, CEO i Prezes Bridgestone EMEA, powiedział: „Zakończenie tej transakcji jest kamieniem milowym na drodze Bridgestone od producenta opon do lidera w obszarze rozwiązań mobilnych”.

„Wraz z rosnącym z roku na rok zapotrzebowaniem na mobilność opartą na flotach pojazdów, ich managerowie potrzebują niezawodnego i innowacyjnego partnera, który pomoże im efektywnie zwiększyć wydajność i ograniczyć koszty eksploatacji. Bridgestone i TomTom Telematics obecnie dysponują wspólnymi narzędziami, wiedzą i doświadczeniem, aby spełnić te wymagania. Tworzone przez nas rozwiązania dla flot stanowią potężny instrument, który wprowadzi naszą branżę w świat nowoczesnej mobilności”

Harold Goddijn, dyrektor generalny TomTom, powiedział: „Cieszymy się, że Bridgestone dostrzega talent i umiejętności pracowników TomTom Telematics i zamierza w pełni wykorzystać potencjał firmy. Chciałbym życzyć wszystkim naszym kolegom z Telematics pomyślnej przyszłości z Bridgestone”.