Bridgestone Blizzak LM005 po raz dwudziesty zwycięża w testach opon zimowych

  Opona Bridgestone Blizzak LM005 kontynuuje serię zwycięstw w tegorocznych testach opon zimowych, po otrzymaniu wyróżnień od GTÜ, ARBÖ i ACE. Jest to już 20. zwycięstwo w testach tego modelu od czasu debiutu w 2020 roku. Opona zrobiła wrażenie na niezależnych ekspertach, którzy jako jedynej oponie w zestawieniu przyznali ocenę „wysoce polecana”.

  Specjaliści z GTÜ (największej niemieckiej organizacji zrzeszającej niezależnych inspektorów pojazdów), ARBÖ (austriackiego klubu motoryzacyjnego) oraz ACE (europejskiego klubu motoryzacyjnego) przetestowali 10 modeli opon w tegorocznym teście opon zimowych. Ciesząca się szerokim uznaniem opona Bridgestone Blizzak LM005, ponownie zdobyła najwyższe miejsce na podium w ogólnej klasyfikacji. Opona zimowa Bridgestone jest niemal doskonała – sprawdziła się znakomicie we wszystkich kategoriach – orzekli testerzy. Opona uzyskała najwyższe oceny w kategoriach kluczowych dla bezpieczeństwa, takich jak hamowanie na śniegu oraz prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni.

  Opracowana w centrum badawczo-rozwojowym Bridgestone EMIA w Rzymie, opona zapewnia precyzyjną kontrolę i doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni zarówno kierowcom samochodów osobowych, jak i SUV-ów, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo w zimowych warunkach drogowych. Te imponujące cechy wydajności są przypisywane jej wyraźnie wyprofilowanym, zygzakowatym rowkom bieżnika oraz innowacyjnej mieszance.

  Ponowne zwycięstwo Bridgestone Blizzak LM005 potwierdza jej wyjątkowe osiągi, co sprawia, że jest to idealny wybór dla kierowców w okresie zimowym – mówi Steven De Bock, Vice President Consumer Replacement i OE w Bridgestone EMIA.
  Po zdobyciu pierwszego miejsca w tegorocznym teście opon zimowych przeprowadzonym przez niemiecki Auto Motor i Sport, można stwierdzić, że to kolejny udany sezon dla naszego flagowego produktu zimowego.

  Test przeprowadzono na samochodzie VW Tiguan wykorzystując rozmiar 235/55 R18

  Bridgestone oferuje zróżnicowane portfolio opon klasy premium, technologii oponiarskich i zaawansowanych rozwiązań w zakresie mobilności. Celem Bridgestone jest dostarczanie wartości dla społeczeństwa i klientów jako firma oferująca zrównoważone rozwiązania. Bridgestone E8 Commitment to globalne zobowiązanie, które jasno określa wartości, jakie firma obiecuje dostarczyć społeczeństwu, klientom oraz przyszłym pokoleniom w ośmiu kluczowych obszarach: Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienie i Wzmacnianie. Wyznaczają one priorytety strategiczne, proces podejmowania decyzji i działań w każdym obszarze działalności.