Beata Drzazga otrzymała Nagrodę Indywidualną z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy

    W czwartek 17 listopada, na Uniwersytecie Rzeszowskim podczas VII edycji „Kongresu 590”, Prezydent Andrzej Duda wręczał Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Nagrodę Indywidualną od Prezydenta dla osoby wyróżniającej się wybitnymi zasługami dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości otrzymała Beata Drzazga – założycielka i prezes kilku firm, w tym największej w Polsce firmy medycznej świadczącej usługi opieki długoterminowej BetaMed S.A.

    Beata Drzazga pierwszą z kilku firm – BetaMed S.A. założyła w roku 2001 i rozbudowała do 91 filii świadczących usługi opieki długoterminowej aż w 11 województwach w Polsce. W firmie znajduje zatrudnienie ponad 3250 osób, które pielęgnują osoby dorosłe oraz dzieci tak w ich domach jak i w klinice BetaMed w Chorzowie. Stworzyła miejsce, w którym chciała pokazać jak powinno się traktować pacjentów. Wraz ze swoimi pracownikami zbudowała miejsce dla ludzi cierpiących.  Empatyczne podejście personelu BetaMed S.A. szybko  spowodowało, że usługi firmy znane są z dobrej jakości w całej Polsce. Siłą BetaMedu jest nadrzędna życiowa wartość jej założycielki i pracowników – EMPATIA. Ta wartość od zawsze motywowała ją do działania i budziła coraz to nowe pokłady przedsiębiorczości. Dziś Beata Drzazga jest również właścicielką i prezesem BetaMed International w Las Vegas, a jako uczestnik i współorganizator misji gospodarczych pomiędzy Nevadą a Polską, została uhonorowana tytułem Pierwszego Ambasadora Biznesu Nevady. Dzięki jej staraniom w czasie trwania misji podpisana została współpraca między Polską, a Nevadą. Zafascynowana sztuczną inteligencją współorganizuje w Dolinie Krzemowej konferencje nowych technologii. W Polsce założyła również 5 lat temu klinikę laseroterapii Drzazga Clinic, gdzie zakupiła najbardziej nowoczesny sprzęt do wszelkich zabiegów laseroterapii. W Katowicach 16 lat temu otworzyła dom mody ekskluzywnej Dono da Scheggia, który organizuje pokazy mody na świecie. Laureatka jest kobietą wszechstronnie wykształconą i wyróżnioną setkami ilości nagród za działalność gospodarczą i filantropijną. Od roku pełni funkcję dziekana wydziału Medycznego Akademii Górniczej w Katowicach, gdzie wykłada o komunikacji i empatii w opiece nad pacjentem.

    Jestem zaszczycona tym, że otrzymałam nagrodę właśnie indywidualną za pracę na wielu polach mojej działalności. Otrzymałam setki nagród, ale ta daje mi odczucie wyjątkowego wyróżnienia! Po pierwsze, jest ona przyznawana przez Prezydenta, po drugie do tej kategorii wybierana jest tylko jedna osoba i po trzecie jest to nagroda dla osoby, a nie dla firmy. Od zawsze staram się, aby usługi wszystkich moich firm wyróżniały się nienaganną jakością, i w ten sposób dbam nie tylko o swój wizerunek jako pracodawcy i marki, ale przede wszystkim wizerunek polskiego przedsiębiorcy. Od kilku lat moją misją jest przekonywanie innych przedsiębiorców do tego, że miarą sukcesu jest wypracowanie go z innymi, a nie ich kosztem. Namawiam wszystkich, aby nie patrzyli tylko na pieniądze, bo po drodze są przede wszystkim ludzie. Głoszę, że ważny jest szacunek, pokora i miłość do ludzi. Uważam, że największym sukcesem jest to, że odnosimy sukcesy, ale zawsze pozostajemy sobą.

    Celem przyznawanych przez Prezydenta Polski nagród gospodarczych, przyznawanych już od 20 lat przez byłych Prezydentów Polski, jest wspieranie krajowych przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. W tym roku nagrody zostały rozdane w siedmiu kategoriach, ale Nagroda Indywidulana przypadła tylko jednej osobie – Beacie Drzazga, która podobnie jak przedstawiciele nagrodzonych firm, przestrzegając zasad odpowiedzialnego biznesu przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki, daje wiele miejsc pracy i promuje jej pozytywny wizerunek na świecie.