AUDI w Genewie prezentuje ósmą generację modelu A6

Audi at the 88. International Motor Show Geneva 2018

Po wprowadzeniu na rynek nowego Audi A8 i nowego Audi A7, cztery pierścienie przedstawiają kolejną generację Audi A6. To bardzo ważny krok dla marki z Ingolstadt. Audi A6 bowiem, niezmiennie kojarzone jest z elegancją, komfortem i sportowym sznytem. W nowej generacji królować będą rozwiązania znane z niedawno zaprezentowanego modelu A8. W Genewie, Audi przedstawi również prototyp swego pierwszego modelu elektrycznego. Sportowy SUV oferuje przestrzeń i komfort typowe dla pojazdów luksusowych oraz ogromny zasięg odpowiedni do odbywania długich podróży.

Nowe Audi A6 to ósma już generacja limuzyny klasy wyższej. Zaawansowany technicznie i elegancki model, wprowadza do tego segmentu szereg innowacji znanych do tej pory jedynie z aut najwyższego segmentu. Wraz z A8 i A7 Sportback, nowe Audi A6 staje się kolejnym ambasadorem nowego języka stylistycznego Audi. Napięte powierzchnie, klarowne krawędzie i niepowtarzalna linia, podkreślają sportową elegancję, najnowsze rozwiązania techniczne i najwyższą jakość pojazdu segmentu premium. Model ten, to niewątpliwy trendsetter w swej klasie, czego najlepszym przykładem jest jego wnętrze, zorientowane jednoznacznie na w pełni cyfrową koncepcję obsługi.  System obsługi MMI touch response dający odczuwalne sygnały zwrotne, zapewnia szybką i intuicyjną obsługę wielu funkcji pojazdu. Rozbudowana gama rozwiązań z zakresu connectivity i systemów wspomagania kierowcy, daje więcej bezpieczeństwa i wygody.

Audi at the 88. International Motor Show Geneva 2018

Gwiazdami wśród systemów wsparcia kierowcy są funkcje automatycznego parkowania i automatycznego wjazdu do garażu, które podobnie jak adaptacyjny asystent jazdy, w ciągu najbliższego roku poszerzą zakres oferowanych opcji. Adaptacyjny asystent jazdy wspiera kierowcę podczas przyspieszania i hamowania oraz pomaga utrzymać pojazd na obranym pasie ruchu, również w przypadkach gdy droga się zwęża, lub prowadzone są na niej roboty. Na drodze, Audi A6 jest dynamiczne niczym samochód sportowy i zwinne niczym auto kompaktowe. Nowy, dynamiczny układ czterech kół skrętnych odgrywa tu istotną rolę. Łączy w sobie bezpośrednią, sportową reakcję układu kierowniczego z doskonałą stabilnością prowadzenia, zmniejszając jednocześnie promień skrętu limuzyny nawet o 1,1 metra.

W początkowym okresie, nowe Audi A6 będzie oferowane w Europie z dwoma mocnymi jednostkami napędowymi: 3.0 TFSI o mocy 250 kW (340 KM) oraz 3.0 TDI o mocy 210 kW (286 KM). Oba silniki standardowo wyposażono w układ mild-hybrid, zwiększający komfort podróży i wydajność pojazdu. Nowe Audi A6 wytwarzane będzie w fabryce w Neckarsulm, a na rynku pojawi się w czerwcu 2018 r.

Audi at the 88. International Motor Show Geneva 2018

W pełni elektryczny SUV: prototyp Audi e-tron

Prototyp Audi e-tron oferuje przedsmak pierwszego w pełni elektrycznego modelu czterech pierścieni. Umiejętny kamuflaż kryje pod swą powierzchnią sportowego, pięcio-miejscowego SUV’a segmentu premium z dużą przestrzenią bagażową. Ilość miejsca wewnątrz oraz komfort podróży są charakterystyczne dla luksusowych modeli Audi. Zaletą auta będzie duży zasięg, dzięki któremu samochodem będzie można odbywać długie podróże. Wersję produkcyjną Audi e-tron można doładowywać energią elektryczną na stacjach szybkiego ładowania zapewniających moc ładowania 150 kW. W ten sposób, nowy SUV może być gotowy do kolejnego etapu podróży w niespełna 30 minut. Jeszcze przed wejściem na europejskie rynki, ponad dwieście pojazdów testowych poddanych zostanie szeregowi prób w ekstremalnych warunkach różnych zakątków świata.

Audi at the 88. International Motor Show Geneva 2018