Audi A7 Sportback z tytułem World Luxury Car 2019

Audi A7 Sportback zostało ogłoszone najbardziej luksusowym samochodem roku 2019 na świecie – „2019 World Luxury Car”. Audi A7 Sportback to już drugi model spod znaku czterech pierścieni, który zabiera ze sobą tę nagrodę do domu. W roku ubiegłym tytuł zdobyło Audi A8. Wyróżnienia zostały wręczone zwycięzcom wczoraj, podczas New York International Auto Show.

Jury konkursu World Car składa się z 86 członków reprezentujących 24 państwa. To właśnie oni ogłosili Audi A7 Sportback najlepszym na światowym rynku nowym samochodem luksusowym. To już dziesiąta wygrana auta z czterema pierścieniami na masce w jednej z kategorii konkursu World Car.

„To wielki zaszczyt dla Audi wygrywać nagrodę ‘World Luxury Car’ przez dwa lata
z rzędu” – mówi Hans-Joachim Rothenpieler, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego. „Jesteśmy z tego wyróżnienia niezmiernie dumni, ponieważ pokazuje ono potencjał marki Audi do budowania najlepszych samochodów klasy premium
w różnych segmentach.”

Stylistyka coupé, przestrzeń limuzyny i różnorodność Avanta – nowe Audi A7 Sportback łączy wszystko co najlepsze z trzech światów. To nowy styl Gran Turismo, oferujący zaawansowaną digitalizację, dynamiczne wrażenia z jazdy oraz koncepcję przestrzeni łączącą szeroki zakres wymagań stawianych przez klientów.

 

 

Zwycięstwa Audi w konkursie World Car Awards

 

2005 Audi A6 World Car of the Year
2007 Audi RS 4
Audi TT
World Performance Car
World Car Design of the Year
2008 Audi R8
Audi R8
World Performance Car
World Car Design of the Year
2010 Audi R8 V10 World Performance Car
2014 Audi A3 World Car of the Year
2016 Audi R8 World Performance Car
2018 Audi A8 World Luxury Car
2019  Audi A7 Sportback  World Luxury Car