Nowa, innowacyjna platforma podróżnicza anywhere.to

Anywhere.to to funkcjonująca od kilku miesięcy na polskim rynku, innowacyjna platforma podróżnicza, skupiająca – wyszukiwarkę i  blog podróżniczy.

Pomył dwójki studentów prawa, warszawskiej uczelni (założycieli spółki – Karoliny Kozłowskiej oraz Eryka Pawłowskiego) powstał jako potrzeba stworzenia platformy umożliwiającej „wyrwanie się gdziekolwiek”, przy określeniu jedynie budżetu. W trakcie prac nad wdrożeniem rozwiązania, założyciele zdecydowali się stworzyć kompletny portal podróżniczy, dostosowany do potrzeb każdego użytkownika przez co bardziej elastycznej od tych, które do tej pory funkcjonują.Anywhere

Anywhere.to jest bezpłatną wyszukiwarką podróżnicza, która oferuje wszystkie opcje podróży w jednym miejscu. Łączy przewoźników zarówno transportu powietrznego, naziemnego i morskiego (zarówno ofert autokarowych, pociągowych, lotniczych jak i wspólnego przejazdu samochodowego), przez co użytkownik może porównać oferty pod kątem ceny, czasu przejazdu czy liczby przesiadek, wybierając tę, która jest dla niego najbardziej odpowiednia. Szeroki wachlarz połączeń nie ogranicza się do małego regionu, a oferuje dane ze wszystkich kontynentów, dzięki czemu użytkownik będąc nawet w obcym kraju, może bez trudu znaleźć najlepszą opcję transportu do danego miejsca lub porównać czym najbardziej opłaca mu się tam dotrzeć. Takie rozwiązanie ma ułatwić przemieszczanie się pomiędzy mniejszymi miejscowościami, dzięki czemu pomoże dostać się też np. z mniejszego miasta na lotnisko.

Oprócz najlepszych ofert lotniczych, użytkownik ma więc możliwość dokładnego sprawdzenia jak przedostać się z punktu A do punktu B, dodatkowo wybierając ofertę noclegu w danym miejscu.

Ponadto dodatkowa funkcja wyszukiwania „anywhere” dostarczy każdemu, chcącemu się wyrwać gdziekolwiek lub po prostu szukającemu inspiracji, skrojone na miarę propozycje podróży, przy określeniu jedynie miejsca wyjazdu i budżetu.

„Poprzez nawiązanie współpracy z licznymi podmiotami, tworzymy technologię agregującą najszerszą gamę połączeń transportowych na rynku. Nasz system wykorzystuje partnerskie bazy danych, dzięki czemu mamy możliwość pozyskania i dynamicznego przeszukiwania danych o milionach połączeń w bardzo krótkim czasie, co pozwala nam na przedstawienie szerokiego wachlarza propozycji możliwych połączeń, skomponowanych indywidualnie dla każdego użytkownika.” –  mówią Karolina Kozłowska i Eryk Pawłowski.

K.Kozłowska,E.Pawłowski

Jaki jest zatem cel Anywhere.to? Dostarczenie użytkownikom najbardziej kompleksowej usługi podróżniczej na rynku. Dzięki alternatywnym środkom transportu oraz możliwości porównania cen wszystkich przewoźników,  podróżowanie ma stać się prostsze oraz bardziej ekonomiczne.