Alliance Ventures inwestuje w Tekion

Alliance Ventures, fundusz kapitału podwyższonego ryzyka, który należy do Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, poinformował o nowej inwestycji w amerykańską firmę Tekion z obszaru technologii i usług cyfrowych. Tekion wnosi do sprzedaży detalicznej w przemyśle motoryzacyjnym doświadczenia cyfrowe z najbardziej zaawansowanymi i dostępnymi obecnie rozwiązaniami z zakresu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Inwestycja w Tekion z Doliny Krzemowej jest najnowszym przedsięwzięciem funduszu, który wspiera najbardziej innowacyjne start-upy w obszarze systemów nowej generacji dla przemysłu motoryzacyjnego.

Alians Renault-Nissan-Mitsubishi uważa, że o przewadze konkurencyjnej koncernów motoryzacyjnych będą decydować takie czynniki, jak zaawansowane, oparte na łączności cyfrowej rozwiązania w obsłudze klienta. To jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się zainwestować w Tekion. To spółka, która wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie i tworzy unikatowe doświadczenia i rozwiązania cyfrowe w sprzedaży detalicznej w branży motoryzacyjnej – podkreśla François Dossa, dyrektor Alliance Global i Open Innovation.

W Tekion, w ramach jednej platformy chmurowej oferujemy najnowsze rozwiązania w dziedzinie technologii, od Ml/AI (uczenie maszynowe/sztuczna inteligencja) po Big Data i Internet rzeczy (ang. Internet of Things), aby zapewnić ciągłość obsługi klienta od pierwszego kontaktu internetowego po salon samochodowy. Inwestycja Alliance Ventures pozwoli nam szerzej i szybciej się rozwijać, aby doskonalić naszą najwyższej jakości ofertę zintegrowanych usług, które łączą bardziej niż kiedykolwiek producentów wyposażenia, dealerów i klientów – dodaje założyciel i dyrektor generalny Tekion.

W 2018 roku Alians uruchomił dziewięć inwestycji bezpośrednich w ramach wspierania start-upów, które rozpoczynają działalność w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Chinach. Stanowią wkład Aliansu w realizację wizji przyszłości z szeroko dostępną mobilnością.