Alfa Romeo Tonale – La Metamorfosi

Alfa Romeo zaprezentowała oficjalnie model Tonale, który ma być wyrazem metamorfozy włoskiej marki. Wierna swojemu DNA, Alfa Romeo, którą od 1910 roku cechuje szlachetna włoska sportowa elegancja, dzięki nowemu modelowi Tonale, przechodzi radykalną ewolucję ku przyszłości i nowej erze elektryfikacji oraz łączności ze światem.

Niepowtarzalny włoski design, niezwykle wierny konceptowi, z którego się wywodzi, najnowocześniejsza technologia oraz oprogramowanie i systemy elektryfikacji stworzone zostały, by służyć DNA marki, bogactwo innowacyjnych usług ukierunkowanych na klienta. Alfa Romeo wchodzi w 2022 rok z jasną misją odkrywania na nowo sportowego charakteru na miarę XXI wieku. Model Tonale produkowany będzie we Włoszech, w zakładzie Giambattista Vico w Pomigliano d’Arco, który po gruntownej modernizacji stał się jednym najnowocześniejszych zautomatyzowanych zakładów produkcyjnych na świecie.

Multimedia opracowane dla modelu Tonale zapewniają najwyższy poziom łączności i zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać aktualizacje Over-the-Air i integrację z Amazon Alexa.

W chwili debiutu dostępne będą dwa zespoły napędowe, oba zelektryfikowane. W wersji Hybrid, zastosowano całkowicie nowy, 48-woltowy układ z silnikiem elektrycznym napędzającym koła oraz wersja Plug-in Hybrid Q4 o mocy 275 KM z napędem na wszystkie koła. Przewidywany zasięg w trybie elektrycznym wynosić ma do 80 km w cyklu miejskim.

Zamówienia zostaną otwarte w kwietniu wraz z ekskluzywną premierową edycją „EDIZIONE SPECIALE”.