62 egzemplarze Ford Tourneo Connect we flocie Leroy Merlin

Leroy Merlin, jedna z najbardziej popularnych sieci marketów budowlanych w Polsce, właśnie zdecydowała się na powiększenie swojej floty o modele Ford Tourneo Connect. Leroy Merlin w ramach tej umowy odbierze 62 egzemplarze Tourneo Connectów w wersji wyposażenia Titanium z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 114 KM, z napędem na przednie koła oraz 6-biegową manualną skrzynią biegów. Kontrakt obsługuje stacja Auto Brzezińska w Łodzi. Pierwsze egzemplarze właśnie trafiły do użytkowników.

Samochód w tej wersji oferuje między innymi szczególnie przydatne w pracy flot systemy: system zapobiegania kolizjom Pre-Collision Assist, system monitorowania koncentracji kierowcy, system ostrzegania o niezaplanowanej zmianie pasa ruchu czy czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Na pokładzie znajduje się także 8,25-calowy dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego z obsługą Bluetooth, Android Auto i Apple CarPlay. Ford już w bazowej wersji samochodu zawarł także podgrzewane przednie fotele oraz tempomat.

– Zaufanie klientów biznesowych to dla nas najlepsza rekomendacja. Już od premiery nowego Tourneo Connect wiedzieliśmy, że okaże się on sukcesem, co potwierdzają kolejne miesiące. Model wyróżnia się bowiem ciekawym wyglądem, oferując zarówno mnóstwo przestrzeni, najnowsze technologie, komfort podróżowania, świetną jakość wykonania oraz przede wszystkim niskie koszty użytkowania. Dla wielu firm, a także dla klientów prywatnych poszukujących niezawodnego samochodu rodzinnego, to kluczowa kwestia i trudno się temu dziwić – nasz model pod tym względem jest niezwykle konkurencyjny w swoim segmencie – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

– Wybierając Forda Tourneo Connect dla przedstawicieli handlowych Leroy Merlin Polska, kierowaliśmy się szczegółowymi analizami, które wskazały nam, że ten model spełnia wszystkie nasze oczekiwania. To najlepszy wybór w stosunku jakości do ceny. Nasi pracownicy dotrą nim na każdą budowę, zabierając wszystko to czego potrzebują. Doskonały branding sprawi, że będą widoczni, a nasza marka zyska dodatkowy, stały nośnik reklamowy – dodała Magdalena Kołodziejska, rzeczniczka prasowa Leroy Merlin Polska.

Wartość rezydualna ma znaczenie

Ford Tourneo Connect to najnowszy hit sprzedażowy Forda. W 2022 roku, pierwszym i jednocześnie niepełnym roku sprzedaży modelu, znalazł się on w ścisłej czołówce pod względem sprzedaży, wyprzedzając wielu rywali. Model ten jest szczególnie popularny wśród klientów biznesowych, których wśród wielu zalet przyciąga jego wartość rezydualna.

Nowy Ford Tourneo Connect jest zdecydowanym liderem swojego segmentu według danych Info-Ekspert. Wszystkie dostępne wersje modelu zdominowały zestawienie użytkowania przez 3 lata lub 90 tysięcy kilometrów według danych Info-Ekspert po lutym 2023 r. To typowe wartości przyjmowane przy porównywaniu modeli, najczęściej tożsame z realnym użytkowaniem przez klientów biznesowych. Po tym okresie model Forda nadal będzie wart od 58,9% do aż 61,1% (w zależności od wersji i wyposażenia) swojej pierwotnej ceny. Tym samym najlepiej oceniana wersja samochodu jest aż 5 punktów procentowych lepsza od kolejnego w zestawieniu modelu pozostałych producentów.

Wśród największych zalet, dotychczasowi klienci Forda wskazują także przede wszystkim na wszechstronność i funkcjonalność. Pojazd jest bowiem dostępny zarówno z dwoma, jak i trzema rzędami siedzeń. Co istotne, wszystkie tylne fotele można łatwo wymontować, a przednie siedzenie pasażera składa się na płasko, co pozwala przewozić długie ładunki. Nieocenioną pomocą w zatłoczonych miejscach mogą być przesuwne drzwi boczne, które mogą ułatwiać załadunek albo wsiadanie pasażerom.

Nowy Ford Tourneo Connect jest także ceniony za bezpieczeństwo. Model uzyskał ocenę pięciu gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Ford od dawna stosuje zasadę, że klienci nie powinni zastanawiać się nad bezpieczeństwem modeli tej marki. Dlatego już w bazowych wersjach montuje zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, które poza poczuciem pewności za kierownicą, są także nieocenioną pomocą w codziennej pracy.